USA: Herečka Lindsay Lohanová sa cíti nevinná v prípade krádeže náhrdelníka

966

Lohanovú prepustili na kauciu vo výške 40.000 dolárov (29.180 eur) po tom, ako si vypočula striktné upozornenie od sudcu, že sa s ňou nebude nijako osobitne zaobchádzať, aj keď ide o celebritu. „Každý musí dodržiavať zákon. Vôbec sa neodlišujete od kohokoľvek iného,“ povedal sudca Keith Schwartz na pojednávaní na losangeleskom súde. Varoval ju, že ak ju obvinia z porušenia zákona, pokým bude na slobode, zostane vo väzbe bez možnosti kaucie.

Náhrdelník 24-ročná herečka údajne ukradla z klenotníctva v Los Angeles. Ide o najvážnejšie obvinenie, ktorému herečka čelí za tri roky, čo má problémy so zákonom. V prípade uznania viny jej hrozia tri roky vo väzení.

Lohanovú vyšetrovala polícia od 2. februára. Detektívi získali súhlas na prehliadku jej domu, ale šperk bol ešte predtým odovzdaný na polícii. Herečka tvrdí, že ho mala iba zapožičaný.

Herečkina právnička Shawn Chapmanová Holleyová v sobotu vo vyhlásení uviedla, že obvinenia dôrazne odmietajú a budú „bojovať na súde, a nie v tlači“.

Lohanovú v roku 2007 dva razy zatkli za jazdu pod vplyvom alkoholu a držanie drog, ale v oboch prípadoch išlo o priestupky. Za jazdu pod vplyvom alkoholu je podmienečne odsúdená.

Ashton Kutcher na súde vypovedal o vražde jeho milenky, ktorú zavraždil sériový vrah, „Hollywoodsky rozparovač“!

Zásady podmienky opakovane porušovala a sudca ju v októbri varoval pred možným uväznením minimálne na šesť mesiacov, ak sa nezačne náležite správať.
Herečku vyšetrujú aj v inom prípade – za údajné napadnutie zamestnankyne rehabilitačnej kliniky. Lohanová tam na príkaz súdu strávila tri mesiace.