Americký štát Georgia v noci na piatok popravil väzňa. Američan Scotty Garnell Morrow († 52) bol odsúdený na trest smrti za to, že takmer pred 25 rokmi zastrelil pred očami jej päťročného syna svoju bývalú priateľku a jej kamarátku. Tretia ženu sa zabiť pokúsil.

Scotty Garnell Morrow bol podľa úradu generálneho prokurátora v štáte Georgia popravený vo väznici v Jacksone smrtiacou injekciou s barbiturátom pentobarbital, ktorý sa v USA vo vyšších dávkach používa aj k asistovanej samovražde. Za mŕtveho bol vyhlásený vo štvrtok 21:38 miestneho času.

Morrow bol odsúdený za to, že v decembri 1994 zastrelil svoju bývalú priateľku v jej dome v Gainesville, kde sa ju najprv snažil prinútiť, aby ho prijala späť. Spolu s bývalou priateľkou, ktorú bil, vláčil za vlasy a strelil do hlavy a zavraždil pred očami jej syna Christophera (5), jedného z jej piatich detí. Dvoma ranami zastrelil aj jednu z prítomných kamarátok. Tretí ženu, prítomnú na mieste hádky, zasiahol do ramena a so šťastím prežila.

Ďalšia poprava! Už iba pár hodín zostáva do popravy Robertovi Ramosovi. Zavraždil ženu a deti kvôli milenke

Po niekoľkých hodinách ho polícia chytila ​​a priznal sa. Obhajcovia sa pokúšali obmäkčiť porotu tým, že bol ako dieťa bitý a znásilnený, čo ho poznačilo, takže nebol schopný zvládať svoje emócie.

 Motívom činu bola  žiarlivosť 

Tie vraj nezvládol potom, čo v hádke počul, že počas polročnej známosti poslúžil len ako spoločník a živiteľ v čase, keď „skutočný muž“ jeho priateľky bol vo väzení. Dva súdy ho však uznali vinným z úkladnej vraždy a verdikt potvrdil aj najvyšší súd štátu.

Možnosti odvolania vyčerpal tento rok vo februári, kedy sa Najvyšší súd USA odmietol zaoberať jeho prípadom. Vrah si k poslednej večeri objednal hamburger s majonézou, dva chody kuracieho mäsa, orechovú zmrzlinu, popcorn, párky a veľkú limonádu.

Poprava pred vianocami. Muž († 30) odsúdený na trest smrti sa pred popravou lúčil s rodinou, jeho malá dcérka nechápala, že ho už neuvidí

Pred popravou sa Morrow podľa agentúry AP ospravedlnil príbuzným svojich obetí a vyjadril nádej, že nájdu pokoj a odpustia mu. Ospravedlnil sa tiež vlastnej rodine a priateľom.