Mladá rodina cestovala cez austrálsku divočinu, keď sa im pokazilo auto a oni uviazli „v krajine nikoho“. Rozhodli, že dôjdu do osady vzdialenej osemnásť kilometrov, tam však nikdy nedorazili. Mladí rodičia († 19) so svojím synom († 3) a kamarátom († 12), ktorý s nimi cestoval, zomreli niekoľko dní po nehode na hypertermiu a dehydratáciu.

Vnútrozemie Austrálie je obývané len riedko. Väčšinu územia obývajú zvieratá a sem tam sa medzi vyprahnutými pláňami objaví nejaká osada či menšie mestečko. Cez austrálsku savanu v Severnom teritóriu išla autom mladá rodina, ktorá cestovala z osady Willowra.

 Len 18 kilometrov od  záchrany 

Ich auto sa však zhruba päťsto kilometrov od Alice Springs pokazilo. Rodina vyrazila ďalej peši po ceste Jarra Jarra, ktorá vedie cez odľahlú step a pomoci sa tam človek nedovolá.

Mladí rodičia, ktorým mali devätnásť rokov, sa rozhodli, že vezmú svojho malého synčeka (3) a kamaráta (12), ktorý s nimi cestoval, a vydajú sa do púhych 18 kilometrov vzdialenej osady!

 Tam sa ale nikdy  nedostali 

V austrálskej pustatine sa teploty tou dobou vyšplhali až k 40 stupňom. Ich cesta, ktorá mala pôvodne trvať iba päť hodín, sa zmenila na niekoľkodňové boj o život. Skupinka mala nedostatok jedla aj vody. Zomreli na hypertermiu a dehydratáciu.

O päť dní neskôr boli telá troch obetí nájdené necelých 5 km od pokazeného auta. Ich mŕtvoly našiel v stredu popoludní austrálsky domorodec zo zmienenej kmeňovej osady Wilowra. Mŕtvola dvanásťročného chlapca sa našla o deň neskôr, 120 metrov od miesta, kde bola nájdená predošlé tri telá.

Radšej vyraziť a zažiť, smer Sahara

Polícia sa prípadom ďalej zaoberá a prehľadáva miesto, kde k tragédii došlo. Zisťuje, či s nimi autom nešiel ešte niekto ďalší. „Hoci polícia nemá žiadne informácie, že by v aute boli ešte iní cestujúci, pokračujeme v pátraní, kým si nebudeme istí, že oblasť bola dostatočne preskúmaná,“ ​​povedal pre DailyMail Jody Nobbs, ktorý vedie vyšetrovanie tragédie.