V Taliansku polícia zatýkala členov mafie Ndrangheta vďaka tipu od bdelej babičky

858

Talianska polícia vykonala záťah proti členom mafiánskej organizácie, Ndrangheta na základe tipu od babičky, ktorá sa kvôli drogám obávala o osud svojho vnuka. Policajti vďaka tomu v Kalábrii pozatýkala 18 ľudí zapojených do obchodu s narkotikami, ktorý zaisťoval mafiánsky klan Muto. Informovala o tom agentúra AFP.

„Babička oslovila žandárov a požiadala ich, aby zachránili jej vnuka od zvodov sveta drog,“ uviedol na stredajšej tlačovej konferencii veliteľ žandárov z kalábrijského mesta Cetraro Piero Sutera.

„Všetkých vás pozabíjam.“ Mafián ‘Ndrangheta odsúdení na 19 rokov drží štyri rukojemníčky na talianskej pošte

Vyšetrovatelia zistili, že členovia klanu Muto sa okrem obchodu s drogami zamerali aj na vydieranie podnikateľov v turistickom sektore. Prokurátor Nicola Gratteri novinárom povedal, že časť z peňazí získaných vydieraním potom mierila väzneným členom klanu a ich rodinám.

Mafia ‘Ndrangheta vyčíňa v celej Európe, Slovensko nie je v tom samé

Gratteri teraz figuruje ako hlavný žalobca v maxiprocese proti členom mafie, Ndrangheta, ktorý začal pred kalábrijským súdom v januári. Obžalovaný je v ňom 330 ľudí, a ide tak o najväčší proces s talianskou mafiou od 80. rokov minulého storočia.