Vieme, kto nám zavraždil rodičov, hovoria nešťastní súrodenci

1372

Od brutálnej vraždy manželského páru v dedine Okoč uplynul už rok, ich deti ale stále čakajú na spravodlivosť. Policajti totiž stále neurčili páchateľa, ktorý Frideriku († 61) a Bélu († 64) chladnokrvne dobodal. Nešťastní súrodenci majú strach, podozrivá žena je totiž ich príbuzná.

Zavraždených manželov našla vlani v marci polícia, ktorú privolala poštárka. Tej sa nezdalo, že si neprevzali dôchodok. Policajti našli Bélu († 64) a Frideriku († 61) na zemi v obývačke v kaluži krvi. Manželka mala na tele 56 bodnorezných rán, jej manžel tri. Ani jednému už bohužiaľ nebolo pomoci, mŕtvi boli zrejme desiatky hodín.

Ich deti Friderika a Zoltán sa ani po roku nedočkali spravodlivosti. Týždenníku Plus JEDEN DEŇ prezradili, že polícia má od vlaňajšieho mája podozrivú, ktorá je s nimi v blízkom príbuzenskom vzťahu, ale doteraz nebola obvinená. Podľa súrodencov totiž policajti nemajú dostatok dôkazov.

„Máme strach!“ Priznali. „Už bola predvedená na políciu minimálne desaťkrát. Najprv tvrdila, že v ten deň vôbec nebola v dedine. Na kamerovom zábere jej však dokázali, že tam bola. Ďalej tvrdila, že v ten deň nebola v dome rodičov. Ale našla sa stopa, odtlačok jej topánky v krvi,“ opísala Friderika. „Vtedy sa priznala, že v dome vlastne bola, ale vraj to už boli rodičia mŕtvi. Aký človek, ktorý nájde svoju rodinu mŕtvu v krvi, nezavolá políciu alebo suseda, či kohokoľvek?“ Pýta sa Zoltán.

Podľa súrodencov hrozila ich príbuznej  exekúcia a dobre vedela, že rodičia práve predali zdedený dom. Motívom jej hrozného činu malo byť zhruba osem tisíc eur, ktoré potrebovala. „Keby polícia mala dostatok dôkazov, tak túto osobu určite obviní. Polícia na objasnení prípadu stále intenzívne pracuje a preveruje všetky vyšetrovacie verzie,“ uviedla k prípadu trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.