Vodič na Floride neovládol zlosť, autom narazil na stojacu motorku

1080

    Celý incident zachytil svedok z vedľajšieho auta.

    Incident sa stal okolo pol šiestej popoludní, kedy motorkári odchádzali zo slávnostnej jazdy na počesť veteránov. Napätie medzi vodičom vozidla Robertom Paulom Vancem a skupinou motorkárov rástlo podľa svedka celej udalosti už nejakú chvíľu.

    „Išiel bezohľadne ako blázon. Videl som, ako skoro vytlačil jedného z motorkárov z cesty. Takže keď ho potom motorkári dohnali na svetlách, začali sa hádať a ten chlap bol úplný psychopat,“ uviedol Abe García, ktorý počas hádky mužov začal celú situáciu natáčať z vedľajšieho auta.

    Keď sa hádka vyostrila, vybočil zrazu Vance s vozidlom do strany a narazil na motorku. „Ten muž sa ho snažil zabiť. Bola červená a potom skočila zelená. Mohol pokojne ísť rovno, ale on uhol na motorkárov,“ uviedol García pre web ABC News.

    Zrazeným motorkárom je veterán z námorníctva Joe Calderazzo. „Myslel som, že ten muž sa nás snaží zabiť. Neviete, čo sa mu honí v hlave. Zacúva? Otočí sa? Zastaví a vytiahne zbraň? Neviete, čo sa deje,“ opísal Calderazzo svoje pocity webu Kameraone.

    Potom, čo na neho auto zvalilo motorku, musel ísť do nemocnice na vyšetrenie. Ľahké zranenia mali aj ďalší dva motorkári. Vanceho, ktorý mal problémy so zákonom už v minulosti, polícia zadržala päť minút po incidente. Rozsah obvinenia zatiaľ nie je známy.