Vojnoví veteráni si liečia svoje traumy marihuanou

1090

Aliancia vojnových veteránov v Santa Cruz pestuje na svojich pozemkoch marihuanu. Tú potom ponúka ako nový druh liečby na bolesti a posttraumatickú stresovú poruchu. Vojaci z Afganistanu a Iraku tak majú novú šancu, ako bojovať so svojimi problémami a zraneniami.

Počet samovrážd u vojnových veteránov je o 50 percent vyšší ako u bežnej populácie. Veľa mužov, ktorí sa vrátili z bojov, trpia posttraumatickou stresovou poruchou a alebo si prinášajú do ďalšieho života ťažké zranenia. Vďaka tomu, že užívanie kanabisu na liečebné účely je legálna v 23 štátoch USA, mnoho organizácií podobných tej zo Santa Cruz, začína svojim klientom ponúkať práve tento druh liečby.

Marihuana preukázateľne pomáha pri tíšení bolesti, ale tiež pri psychózy a psychických poruchách, ako je schizofrénia. Uvoľňuje svalstvo a pomáha proti kŕčovým záchvatom. Veteráni sa tak vďaka tejto liečbe majú možnosť vrátiť späť k normálnemu životu. Okolo centier pre veteránov vznikajú celé komunity, ktoré sa podieľajú na pestovaní a distribúcii liečebného konope. Legalizácia v tomto smere bola rozhodne správnym krokom a pomohla mnohým ľuďom.