Vrah novinárky utiekol z väzenia! Brutálna vražda v ponorke

1600

Dánsky moreplavec Peter Madsen, ktorý vo svojej ponorke zavraždil novinárku Kim Wallová (†30), pláchol z väzenia Herstedvester v Kodani! Na mieste boli po zuby ozbrojení policajti, ktorí po zabijakovi rozbehli pátranie.

To nakoniec nemalo dlhé trvanie. Utečenec sa totiž ďaleko nedostal! Podľa spravodajského portálu BBC bol už zadržaný muž. Neskôr úrady potvrdili, že ide skutočne o hľadaného Madsena. Ten utiekol z väznice Herstedvester na predmestí Kodane Albertslund zatiaľ nespresneným spôsobom. Ďaleko sa ale vďaka strážcom zákona nedostal.

Vrah z ponorky, moreplavec Peter Madsen, sa konečne priznal k sexuálnej vražde krásnej novinárky

 Vytiahli ho z bielej  dodávky 

Jeden zo svedkov dramatického policajného zásahu povedal, že policajti na kodanskom predmestí obkľúčili bielu dodávku, otvorili dvere a Madsena z nej vytiahli. Je teda jasné, že mal konštruktér komplica. Únik z väzenia ostro sledovali všetky dánska médiá.

Polícia Madsena hneď po zadržaní neodviezla z miesta, pretože sa obávala, že by pri sebe mohol mať výbušninu. Na miesto preto museli prísť pyrotechnici. Podľa agentúry DPA Madsen pri úteku z väzenia hrozil predmetom podobnému pištole. Agentúra AFP uviedla, že dokonca zadržiaval rukojemníkov.

Vynálezca novinárku mučil v ponorke, priviazal ju za hlavu a rezal

 Vražda v  ponorke 

Novinárka Kim Wallová nastúpila 10. augusta 2017 na štvortonovú ponorku Nautilus spoločne s jej konštruktérom. Chcela o ňom napísať článok. Živá sa z nej už ale nedostala. Časti jej tela našiel o 11 dní neskôr na pláži okoloidúci. Boli desivo zohavené. Madsen sa neskôr k vražde ženy priznal a bol za ňou odsúdený na doživotie.

„Je to moja vina, že zomrela. A je to moja vina, pretože som spáchal ten zločin. Je to všetko moja vina. Pamätám si z toho každú milisekundu,“ povedal vraj Madsen novinárovi Kristianovi Linnemannovi, keď s ním telefonicky hovoril z väzenia, z ktorého sa pokúsil ubziknúť. Po vražde nechal Madsen ponorku zámerne havarovať. Vyšetrovanie odhalilo, že bola žena aj sexuálne mučená…

 Nebezpečenstvo pre  verejnosť 

Agentúra AP upozornila, že doživotný trest v Dánsku obyčajne trvá šestnásť rokov. Pred jeho skončením sa ale hodnotí stav odsúdeného, ​​predovšetkým to, či predstavuje pre verejnosť nebezpečenstvo. Ak sa odborníci zhodnú, že je nebezpečný, môže zostať vo väzení aj dlhšie. Madsenovi ale určite nepodarený útek z väzenia nepomôže …