Vražda jedného z najbohatších ľudí! Dobodali ho v jeho luxusnom sídle!

675

Jedného z najbohatších ľudí Veľkej Británie niekto v stredu popoludní zavraždil v jeho luxusnom sídle. Richard Lexington Sutton (†83) figuroval v rebríčku boháčov, ktorý každoročne zostavuje denník Sunday Times. Jeho vraha polícia dopadla tri hodiny po čine, má ním byť jeho nevlastný syn Thomas (34).

Sutton sa mohol pýšiť šľachtickým titulom „Baronet“ a vlastnil luxusné sídlo za 2 milióny libier (2,3 milióna eur) v dedinke Higher Langham. Práve tam si na neho v stredu večer počkal vrah, ktorý starého pána nemilosrdne dobodal.

Vražda sa udiala večer o 19:30, Suttona koroner vyhlásil za mŕtveho o 21:15. Už po troch hodinách sa ale polícii podarilo dolapiť podozrivého, ktorým má podľa informácií webu denníka The Sun byť 34-ročný Thomas Schreiber, syn Suttonovej ženy Anne, ktorá tiež utrpela vážne poranenia. Schreiber bol zadržaný v Londýne, asi 160 kilometrov od miesta činu.

Trojica Slovákov sa prezentovala brutálnym činom v Anglicku: Poliali trojročného chlapčeka kyselinou! Zúfalý plač dieťaťa si nahrávali

Schreiber údajne pred útokom navštívil hrob svojho otca. Polícia sa domnieva, že to u neho spustilo nervové zrútenie, ktoré vyústilo v tragédiu. Neskôr zranil aj seba, jeho rany ale neboli život ohrozujúce. Suttona oplakávajú jeho dve deti David (61) a Caroline (55) a päť vnúčat.

V Anglicku z vlaku zmizli drahokamy v hodnotu milión libier

S majetkom v prepočte takmer 362 miliónov eur, ktorý zdedil v roku 1981 po otcovi, Baronet figuroval na 435. mieste v zozname najbohatších ľudí vo Veľkej Británii denníku Sunday Times. Jeho majetok zahŕňa hotely, poľnohospodárske usadlosti a ďalšie cenné nehnuteľnosti rozosiate po celej krajine. Rozsiahlu vidiecku nehnuteľnosť v Higher Lingham kúpil v roku 2014 za 1,4 milióny libier. Dnes má hodnotu cez 2 milióny libier (2,3 milióna eur). Miliardár bol podľa denníka The Sun medzi miestnymi ľuďmi obľúbený, do aktivít obce sa ale vraj nijako zvlášť nezapájal. Pohnutia a šok boli ale v obci znateľné. „Je to strašné. Nikdy sme si nedokázali predstaviť, že by sa tu niečo podobné mohlo stať. V jeho rodine sú skvelí ľudia,“ povedala podľa denníka jedna z miestnych obyvateliek.

Vypátral vraha svojej matky po 45 rokoch! Šľachtic žije ako budhista v Austrálii!

Okolnosti pátranie po vrahovi na mieste boli dramatické. „Videl som policajný pátrací vrtuľník so svetlometom, potom tu pristála helikoptéra záchranárov,“ povedal miestny farmár.

„Sme hlboko zarmútení náhlym úmrtím pána Richarda Suttona,“ uviedol hovorca spoločnosti, ktorá spravuje Suttonov majetok. „Pán Richard bol starostlivý, štedrý a láskavý človek od rodiny, ktorý si svojich spolupracovníkov vážil a bral ich ako členov svojej veľkej rodiny.“

Syn cukrového magnáta, ktorý znásilnil a zavraždil krásnu Martine je stále na úteku