Američan Chris Watts (35) sedí za vraždu tehotnej manželky a dvoch spoločných dcér na päť doživotných trestov a 48 rokov na to. Strašný zločin spáchal kvôli milenke, len aby s ňou mohol byť. „Píše mu ďalej do väzenia,“ uviedol v rozhovore pre denník Daily Mail svoje svedectvo Wattsov spoluväzeň.

Páchateľ desivé vraždy manželky a dvoch spoločných detí Chris Watts sa už z väzenia nikdy nedostane – ani na odvolanie, ani po predčasnom prepustení.

Manželka zarábala milióny a on vraj „sedel doma s deťmi“.

Milenka Chrisa Wattsa, kvôli ktorej pripravil štyri blízkej bytosti o život, je s ním podľa svedectva jedného z jeho spoluväzňov stále v kontakte! Ozvala sa mu do väznice, že si potrebuje „vyjasniť zopár vecí“. Milenka, ktorá sa predtým volala Nichol Kessingerová (32), teraz žije so zmenenou identitou na inej adrese.

Páchateľ desivé vraždy manželky a dvoch spoločných detí Chris Watts

O tom, že mu milenka do väzenia píše pod novým menom, mal Watts povedať spoluväzňovi Davidovi Carterovi (35) v septembri 2020. „Nepovedal mi ale presne, čo s ním preberala,“ uviedol pre web Daily Mail Carter.

Vyvraždil zo žiarlivosti celú rodinu! Matku jej dve dcéry a nakoniec sám seba

 Dopisovanie s vrahom celej  rodiny 

Nebol však sám, komu toto Watts tvrdil. V listoch istej Cheryln Cadleovej v roku 2019 údajne písal, že Kessingerovu stále miluje a že si myslia, že niektoré z listov, ktoré dostáva pod rôznymi menami, sú od nej. Cadleová dokonca na základe tejto korešpondencie vydala knihu s názvom „Listy od Christophera“! Odvtedy prísne stráženému chovancami väzenská služba starostlivo kontroluje všetku poštu.

Carterovi Watts vo väzení tvrdil, že vraždil preto, že sa po rozvode nechcel vzdať domu, že nechcel ďalšie dieťa a že nechcel platiť výživné. „Ale to som mu nezožral,“ povedal webu Carter. „Predsa by som nikdy nevyvraždil celú svoju rodinu, a navyše len preto, že nechcem dieťa alebo nechcem platiť alimenty,“ nechápe šialený zločin Carter, ktorého vo februári prepustili z výkonu trestu. Odpykával si držanie drog a krádež na pracovisku.

Vražda zo žiarlivosti! Mladý tyran ubil priateľku, rozzúrilo ho vraj, že v bazéne ukázala prsia

 Vrah mäsiarom a  čitateľom 

Okolo Wattsa ale prebieha mnoho ďalších zvrátenosťou a podivností. Podľa Cartera mu ľudia do väzenia posielajú obdivné listy a peniaze, ženy mu ponúkajú sobáš. Dostáva ale aj listy, ktoré mu sľubujú krutú smrť. S iným spoluväzňom mal zase udržiavať intímne styky, než ho zavreli na samostatnú celu. Carter tuší, že ak by ho previezli do iného väzenia, čoskoro ho tam niekto zabije.

Hoci Watts neprešiel detektorom lži a opakovane sa priznal k uškrtenie manželky a zaduseniu dcér, zároveň vraj neustále tvrdí, že nič neurobil a že nebol v čase vrážd doma. V cele má údajne vyvesené obrázky svojich dcér a každý deň sa mu opakuje rovnaká nočná mora – dcéry stojí pri jeho posteli a hádžu si loptou.

„Keď nepracuje v kuchyni ako mäsiar, je zatvorený v právnickej knižnici a pripravuje odvolanie,“ dodal ku znáške neuveriteľnosti Carter. Okrem toho vraj Watts číta Bibliu a v poslednom liste Carterovi od neho bolo veľa narážok na biblické texty „Všetci okrem neho ale vedia, že sa von nikdy nedostane.“

Krásna mamička dvoch detí doplatila životom na hádku so svojím ex 

 Doživotie versus  13 rokov 

Rodinu kvôli milenke Watts vyvraždil v auguste 2018. Spolu s manželkou Shanann, ktorá sa práve vrátila z pracovnej cesty, prelial krv aj malých dcér Belly (†4) a Celesty (†3). Najprv tvrdil, že nevie, prečo jeho rodina zmizla, potom zase vyhlasoval, že dcéry zabila Shanann a on potom za to zabil ju.

Wattsov prípad pripomína tragédiu rodiny českého spisovateľa Neffa, ktorého dcéru, Irenu Neffovu, v roku 2008 zavraždil tiež manžel, Robert Neff Novák. Najprv sám po meste vylepil letáčiky, že manželka je nezvestná, a vysielal do médií úpenlivé prosby o jej nájdenie. Potom ale polícia odhalila pravdu a Neff Novák putoval za mreže. Dostal 13 rokov.

Marek surovo zavraždil manželku Petru (†37)! Aký trest dohodol sa žalobcom?

Slová predsedu trestného senátu Brauna z tej doby znejú ako výsmech pozostalým Ireny Neffovej. „Trinásť rokov väzenia je za zmarený život málo. Príliš málo. Lenže sa musím pohybovať v mantineloch trestného poriadku, čo určite pochopíte,“ citoval Braunove slová z odôvodnenia rozsudku web Týden.cz v roku, kedy padol rozsudok.