Zabudnutá vražda! Mŕtvolu objavili po 30 rokoch v pivnici sídla za 37 miliónov euro.

446

Toto pompézne parížskej sídlo zažilo už lepšie časy. Posledných 30 rokov len chátralo. Lenže stále má svoju cenu, čo ukázala dražba, v ktorej bolo predané za 37 miliónov euro. Aké ale bolo prekvapenie robotníkov, keď pri renovácii panstva narazili na mŕtvolu, ktorá v ňom ležala tri dekády.

Sídlo sa nachádza vo štvrti Faubourg Saint-Germain, v ktorej žijú ľudia, ktorí rozhodne nemajú hlboko do vrecka. Od začiatku 80. rokov bol komplex opustený a chátral. Keď sa tento rok v januári dostal do aukcie, ukázalo sa, že je o neho stále veľký záujem. Nakoniec bol vydražený za takmer 37 miliónov euro.

To je šesťkrát viac, než bola jeho vyvolávacia cena. Tým, kto ho získal, je investičný bankár Jean-Bernard Lafont. Ten tiež zaplatil nemalú sumu za renováciu sídla s rozmermi takmer 1600 metrov štvorcových. Lenže 26. februára prišiel šok. Robotníci objavili pod doskami a sutinami ľudskú mŕtvolu.

Našli telo študentky Katky, ktorú niekto zavraždil a stiahol z kože. Podozrivého sa podarilo zadržať po 20 rokoch

 Mŕtvolu v sídle nikto  nečakal 

„Všetci boli zdrvení, keď sa dozvedeli, že tam telo bolo tak dlho bez toho, aby sme o tom vedeli. Tesne pred karanténou vo februári išli práce dobre. Nákladiaky plné sutín odchádzali z miesta každý deň. Potom sa náhle všetko zastavilo,“ povedala denníku Le Parisien Sabine Lebretonová, ktorá dbala na zachovanie sídla.

Polícia začala po ohliadke tela s vyšetrovaním vraždy. Na kostiach nebožtíka totiž bola viditeľná stopa po bodnutí nožom. Strážcovia zákona potom podľa dokladov identifikovali mŕtveho, ktorým je Jean-Pierre Renaud. Išlo o tuláka a alkoholika. „Bol to niekto bez trvalého bydliska a pijan,“ prezradil policajný zdroj.

Nevyriešená vražda: Manželku slovenského reprezentanta dobodali v byte. Syn sa ju pokúšal oživiť

 Vrah je už možno po  smrti 

„Dokážeme si predstaviť, že sa pobil s niekým, kto žil tiež na okraji spoločnosti. Nie je však jasné, či zomrel v sídle, alebo sem bol prenesený. Možno nikdy nezistíme, kto je za to zodpovedný. Je pritom možné, že vrah už je teraz sám mŕtvy,“ dodal zdroj s tým, že potomok Renauda bol o jeho smrti už informovaný.

Skutok sa nestal…Tiráka našli zbitého v aute, v nemocnici zomrel