Zachraňoval v noci zraneného motorkára. „Všade bola tma nevedel som, kde som!“

1222

Tma, neznáme miesto a veľký stres. To si prežil Jirka, keď išiel neďaleko Kladna po ceste a v priekope uvidel niečo, čo sa mu nezdalo. Otočil sa, prišiel k miestu a zistil, že tam leží motorka a vedľa motorkár, ktorý sotva dýcha! Čo ale robiť, keď nevie, kde je?

V noci z 22. na 23. apríla došlo v ulici Rozdělovská v obci Veľká Dobrá k dopravnej nehode motorky. Čírou náhodou okolo prechádzal aj Jirka. „Zatiaľ najhorší zážitok z cesty si môžem po dnešnom večeri odškrtnúť. Stáť pred polnocou pri nehode motorkára medzi riťou a riťou je fakt niečo,“ napísal na facebooku.
„To si tak idete, horizont, za horizontom trošku trávy na ceste a na poli leží krabica. V hlave vám šrotuje, čo to tam bolo … Dôjdete na najbližšie miesto, kde sa dá otočiť, vrátite sa a vidíte v poli ležať motorku a bezvládne telo .. Žije? Nežije ?,“ popisoval svoj zážitok na facebooku. V strese vytočil záchrannú službu, vyskočil z auta a začal sa zaujímať o zraneného. Podľa neho chrčal, ale dýchal.
Kde sa to ale stalo? „Vidíte moju polohu? Som smerom na Prahu, ale vôbec neviem, kde to som. Leží tu na poli motorka a vedľa nej leží bezvládne pán a chrčí,“ povedal v rýchlosti záchranárke pri telefóne. Po dvojminútovom hovoru sa podarilo zistiť, kde sa vodič a zranený motorkár nachádza a sanitka už bola na ceste.

 Len sa  pozreli 

Ešte pred tým, než prišla sanitka, okolo prešla dodávka plná robotníkov. „Čumím ako perá z gauča, ale ani ich nenapadne otvoriť okienko, či nepotrebujeme pomoc … Za ďalších 5 min. prechádza ďalšie auto,“ opísal ďalej. Z diaľky spoznal, že ide o BMW a povedal, si že ten asi nezastaví.
Ale! Vodič nakoniec zastavil, z auta vyskočili dvaja chlapci a dve dievčatá. „Uf, už nie som na to sám,“ povedal si Jirka. Po pár minútach prišla na miesto záchranka a motorkárov si vzali do svojej starostlivosti.