V Texase sa stretli motorkárske gangy, deväť bikerov pri streľbe zomrelo

651

    Prestrelka prepukla krátko popoludní miestneho času v bare reťazca Twin Peaks Sports Bar and Grill a potom sa presunula na priľahlé parkovisko pri nákupného strediska Central Texas Market Place, uviedla polícia. Osem ľudí zomrelo na mieste a jedna ďalšia osoba neskôr v nemocnici. Celkom 18 ľudí utrpelo zranenia.

    V bare v meste Waco neďaleko Dallasu sa stretli členovia až piatich gangov k rokovaniam o vymedzení územia a vplyvu. Podľa predbežných výsledkov vyšetrovania prvotný konflikt začal na toalete a postupne sa prelial do reštaurácie aj na parkovisko pred ňou. Hádky a pästné súboje prerástli v bitky s použitím reťazí, nožov a nakoniec aj strelných zbraní. Vo chvíli, keď sa začalo strieľať, zasiahla aj polícia. Tá potom pozatýkala 192 ľudí a zabavila vyše sto zbraní.

    Polícia o stretnutí motorkárov vedela a monitorovala ich. Podľa amerických médií o možnom nebezpečenstve vedeli aj majitelia baru, ktorých polícia požiadala, aby motorkárom počas stretnutia nenalievali. Podnik však s políciou odmietol spolupracovať.

    Vedenie reťazca Twin Peaks kvôli tomu podľa stanice NBC zvažuje, že tomuto podniku odoberie frančízovú licenciu. Polícia bar najmenej na týždeň uzavrela kvôli obavám z možných nových násilností medzi gangmi.