»Zakašli a ustrelím ti hlavu!« Spravodlivo rozčúlený osemdesiatročný Rambo mieril vo vlaku revolverom na cudzinca

458

Vyzbrojený ako Rambo. Tak sa vypravil v pondelok na cestu vlakom z Brna do Prahy osemdesiatročný starček. Keď potom vo vagóne kýchal a kašlal jeden z cestujúcich (53), chytil penzista spravodlivý amok. Vytiahol revolver a šokovanému mužovi mieril na hlavu!

„Starší muž najprv cudzinca napomínal, že by si mal dať pred ústa aspoň ruku. Po krátkej slovnej výmene keď cudzinec neuposlúchol a kýchal a kašlal na celé kupé, vytiahol z puzdra zbraň, postavil sa pred spolucestujúceho a asi z jedného metra mu mieril na jeho hlavu,“ popísal situáciu jeden cestujúci.

 Zakašli a ustrelím ti  hlavu! 

Dráma sa odohralo pri prejazde Blanskom, čo vydesilo aj ďalších cestujúci, ktorí okamžite volali políciu. V Letoviciach potom policajti nechali vlak zastaviť a nebezpečného Ramba zadržali.

„Pri bezpečnostnej prehliadke u neho našli dve zbrane, plynovú pištoľ a revolver. V príručnej batožine potom našli samonabíjajúcu pištoľ a zásobníky s nábojmi. Prekvapivé bolo aj ďalšie zistenie. Muž držal všetky zbrane bez patričného oprávnenia, „ dodal policajný hovorca s tým, že muž je stíhaný pre nedovolené ozbrojovanie.