Žene narástli fúzy, ale neholí si ich. Mysli si, že s nimi vyzerá sexy

844

Tridsaťdeväťročná Rose Geilová z amerického Oregonu začali v puberte rásť fúzy. Zdesené dievča si ich ihneď začala pravidelne holiť a viac ako dvadsať rokov ich pred ostatnými schovávala. Pred rokom sa ale rozhodla ukázať svoju pravú tvár.

Viac ako dve desaťročia sa žena musela každý deň holiť, aby nikto nič nezbadal. V čase dospievania to pre ňu znamenalo skoro vstať a oholiť po sebe všetky stopy. Okrem fúzov ju tiež trápil nadmerný rast chĺpkov aj na ďalších častiach tela vrátane hrudi. Prespávať u druhých preto neprichádzalo vôbec do úvahy. V škole si pripadala ako outsider. Dlho jej tiež robilo problém nadväzovať vzťahy s mužmi.

O svojom trápení sa nemohla poriadne ani porozprávať s rodičmi. „Myslím, že keď to zistili, nevedeli poriadne, ako ma majú podporiť. Mama sa o tom so mnou bavila len krátko a povedala mi, nech sa prestanem holiť, čo bolo samozrejme nemožné. Vzala ma aj k doktorovi, ktorý mi predpísal hormonálnu antikoncepciu a ďalšie pilulky, ale veľmi to nepomáhalo,“ spomína Rose.

Je názoru, že za nadmerným ochlpením stoji genetika a syndróm polycystických ovárií, na ktorý trpí. Všetky boje proti fúzom ale už vzdala a pred ôsmimi mesiacmi sa prestala holiť. A konečne sa cíti šťastná.

„Vďaka fúzom sa cítim žensky a sexy. Ženskosť nie je ani tak v mojom vzhľade ako v tom, čo cítim vo vnútri. Konečne som prijala svoje pravé ja a som sama sebou.“

A pozitívne na ňu reaguje aj okolie. Pod menom lunchboxscoresagain ju na Instagrame môžete sledovať tiež vy.