Pri pobreží plával na detskom surfe. Čo sa deje okolo neho ani netušil. Znenazdajky na chlapca hrajúceho sa na floridskej pláži Cocoa Beach začali pokrikovať dospelí. Vo vode sa totiž objavil žralok!

„Hej, kamarát. Hej, je tu žralok,“ kričal na dieťa jeden zo svedkov dramatickej udalosti. Chlapec mal šťastie, že práve okolo s manželkou prechádzal po pláži policajt Adrián Kosicki. Okamžite pribehol na pomoc, akonáhle zazrel, že okolo chlapca vo vode plávajú dravé paryby. „Adrián sa rozhodol rýchlo vliezť do vody a stiahnuť chlapca zo surfu, akonáhle sa začal žralok nebezpečne približovať,“ uviedlo Policajné a požiarne oddelenie Cocoa Beach na svojom facebooku. Dodali tiež, že jeho členovia nie sú morskí biológovia, ale ich úlohou je pomáhať a chrániť.

V žalúdku žraloka pri ostrove Réunion našli ľudskú ruku…

Záchrana natočená na video „Vďaka Adriánovi sa nikdy nedozvieme, aké boli žralokove úmysly. Malý chlapec však bude môcť celý život rozprávať napínavú historku. Skvelá práca,“ dodalo oddelenie na sociálnej sieti. Celá udalosť je o to zaujímavejšie, že sa ju podarilo aspoň čiastočne nahrať na video.

Dievča pri šnorchlovaní „v dovolenkovom raji“ roztrhali tri žraloky, pred zrakmi jej rodičov!