Anna Kay Faris: Manžel nemôžete byť aj najlepší priateľ, potom to nefunguje

1478

     Anna Kay Farisová sa po ôsmich rokoch manželstva rozišla s manželom, hercom Chrisom Prattom (38). A teraz hovorí, že k rozchodu došlo kvôli tomu, že sa snažili byť nielen milencami, ale hlavne najlepšími priateľmi. Podľa herečky to nie je recept na šťastné manželstvo, ale cesta do pekiel.

     „Raz som povedala, že nepotrebujem mať zástup najlepších kamarátok, pretože je mojou najlepšou kamarátkou môj manžel. Bolo to tak, ale bolo to zle. Tak by to vo vzťahu nemalo byť,“ uviedla herečka vo svojej novej knihe Unqualified.
     Podľa Farissové neboli muž a žena stvorení na to, aby spolu žili ako milenci a zároveň si rozumeli aj ako najlepší priatelia.

„Toto je prehnané. Kto tvrdí, že je jeho kľúčom ku šťastiu práve toto, hovorí to, pretože asi nemá čo iného povedať. Partneri tu jednoducho nie sú kvôli tomu, aby boli našimi najlepšími kamarátmi,“ myslí si herečka.

Na táranie o kamarátkach by mala mať žena iné kamarátky a muž by zase mal chodiť s chlapmi do krčmy, kde by preberali, ako ich štvú ich ženy.

„Keď som mal dvadsať, hovorila som, ako skvelé by bolo, keby som mala v manželovi najlepšieho kamoša. No to som bola dosť naivná,“ dodáva a stojí si za tým, že práve kvôli tomu sa jej rozpadlo manželstvo.

„A rovnako tak platí, že muž a žena nemôžu byť najlepší priatelia, pretože za tým je vždy niečo viac. Buď zo strany jedného, alebo zo strany druhého,“ dodala.

Anna má za sebou už dve nepodarená manželstvo. Pred Chrisom bola vydatá za herca Bena Indru, s tým žila štyri roky. S Chrisom Prattom sa vzali v roku 2009 na Bali a majú spolu päťročného syna Jacka. Teraz sú v rozvodovom konaní.