Arnold Schwarzenegger hovorí Putinovi vo videu: Zastavte túto vojnu

2834

Filmová ikona Arnold Schwarzenegger povedal Rusom vo videu zverejnenom vo štvrtok na sociálnych médiách, že im klamú o vojne na Ukrajine a obvinil prezidenta Vladimira Putina, že obetoval životy ruských vojakov pre svoje vlastné ambície.

Schwarzenegger je veľmi populárny v Rusku a zrejme aj u Putina. Účet ruského prezidenta na Twitteri sleduje iba 22 účtov – jeden z nich hercov.

V deväťminútovom videu Schwarzenegger povedal, že ruským vojakom bolo povedané, že budú bojovať proti nacistom na Ukrajine, alebo aby chránili etnických Rusov na Ukrajine, alebo ktorí idú na vojenské cvičenia, a že ich budú vítať ako hrdinov. Povedal, že mnohí vojaci teraz vedia, že tieto tvrdenia sú nepravdivé.

„Toto je nelegálna vojna,“ povedal Schwarzenegger, keď sa pozrel priamo do kamery, zatiaľ čo sedel za stolom v štúdii. „Vaše životy, vaše končatiny, vaša budúcnosť sú obetované za nezmyselnú vojnu odsúdenú celým svetom.“

Schwarzenegger zverejnil svoje emotívne video na Twitteri, YouTube a Instagrame. Zatiaľ čo niektoré z týchto služieb sú v Rusku zablokované, on ich tiež uverejnil v aplikácii telegramových správ, kde získala viac ako pol milióna zobrazení. Bolo to s titulkami v ruštine.

39,6 % Rusov si želá vojenské napadnutie Slovenska!

Bývalý kalifornský guvernér priniesol bolestivé spomienky na to, ako bol jeho vlastný otec klamaný, keď bojoval so silami Adolfa Hitlera počas druhej svetovej vojny, a vrátil sa do Rakúska ako zlomený muž, fyzicky a emocionálne po tom, čo bol zranený pri Leningrade.

Požiadal Rusov, aby informovali svojich spoluobčanov o „ľudskej katastrofe, ktorá sa deje na Ukrajine“. Na videu je vidieť zbombardované budovy na Ukrajine a ľudí, ktorí sa dostali pod ruské ostreľovanie.

Potom sa obrátil priamo na Putina a povedal: „Začali ste túto vojnu. Vediete túto vojnu. Môžete zastaviť túto vojnu.“

Putin pozval moslimskú cudzineckú légiu na Ukrajinu!  Je ich až 16 tisíc, znie z Kremľa

Schwarzenegger opísal svoje dlhé väzby s Ruskom, keď tam cestoval ako kulturista a filmový akčný hrdina. V roku 2010, ako guvernér Kalifornie, viedol delegáciu obchodných lídrov zo Silicon Valley a rizikových kapitalistov na ceste do Moskvy.

Všetkých Rusov, ktorí boli v uliciach a protestovali proti invázii na Ukrajinu a ktorí boli zatknutí a manipulovali s nimi, nazval „mojimi novými hrdinami“.

Poradca ukrajinského ministerstva vnútra, ktorý pracuje na šírení informácií o priebehu vojny, vyzval Ukrajincov, aby video zdieľali s priateľmi a príbuznými v Rusku.

„Putin a jeho propagandisti nás nazývajú Ukrajincami fašistami a nacistami,“ uviedol poradca Anton Geraščenko. Ale ich propaganda je fúkaná smithereens, keď super slávni ľudia po celom svete hovoria jedným hlasom: „Nie vojne!“

Američania zavreli uprostred bitky generála Clarka, svojho vrchného veliteľa

Geraščenko má viac ako 385 000 odberateľov svojho kanála na Telegrame. Pridal odkaz na verziu Schwarzeneggerovho videa s ruským hlasom, ktorý uverejnil na svojom kanáli YouTube.