Benjaman Kyle už 15 rokov netuší, kto je. A nevie to ani nikto iný.

1106

Poznáte také rana, keď si absolútne nepamätáte, čo sa dialo predošlý večer? Každý to asi niekedy po bujarom večierku zažil. Ale predstavte si ráno, kedy sa prebudíte na ulici, bez oblečenia a bez spomienok. Nielen na predchádzajúci deň, ale na celý váš život. Presne to sa stalo Benjamanu Kyleovi v roku 2004. Dodnes si nespomenul.

31. augusta 2004 bol v americkej Georgii, u miestnej pobočky rýchleho občerstvenia Burger King, nájdený muž vo veku medzi päťdesiatimi a šesťdesiatimi rokmi v bezvedomí. Ležal na chodníku úplne nahý, bez akýchkoľvek dokladov a celý od krvi. Po privolaní záchrannej služby a polície sa síce podarilo muža prebudiť, strážnici sa od neho ale príliš nedozvedeli. Vôbec totiž netušil kto je, kde je a čo tam robí.

Amnézia nie je nič výnimočné, prípad Benjamana Kylea, ako sa mužovi začalo hovoriť, ale výnimočný je. Ubehlo celých 15 rokov a on stále nemá najmenšie poňatie, kým predtým býval. A čo je na celej veci najzvláštnejšie – hoci jeho príbeh a fotografie boli plné novin aj televízií, nikdy sa nikto neprihlásil, že by Benjamana poznal. Nič neobjavila dokonca ani FBI, ktorá sa tajomným prípadoch začala zaoberať v roku 2007. Kyleove odtlačky prstov nevykazujú zhodu s jej evidenciou ani s databázou vojenských a vládnych pracovníkov. Žiadnu zhodu vyšetrovatelia nenašli v databáze na rozpoznávanie tvárí.

Male útržkovité spomienky Kyleovi zostali, na zostavenie celej skladačky ale zďaleka nestačia. Záhadný muž si napríklad vybavuje niekoľko lokalít z amerického Indianapolis, je teda možné, že v tých končinách strávil detstvo. Veľmi pravdepodobne tiež pracoval v odvetví gastronómie, zostali mu totiž široké vedomosti z prípravy jedál a chodu reštaurácie.

Japonsko: Nezvestných môže byť až 30.000 ľudí

Jediným záchytným bodom sa tak stali testy DNA, aj tie sa ale nakoniec ukázali byť slepou uličkou. Doviedli síce vyšetrujúci tím k dvom rodinným vetvám – Powellom a Davidsonom, bolo odhalených aj niekoľko vzdialených bratrancov a sesterníc, nikto z nich ale Benjamana osobne ani z počutia nepoznal.

Aká je skutočnosť, ale nikto naozaj nevie, ani po viac ako desiatich rokoch pátrania nikam nevedie. Kyle sa v súčasnosti živí umývaním riadu a stále dúfa, že raz predsa len zistí, kým kedysi býval.