Brutálny útok na čašníka partiou Holanďanov bol klasifikovaný ako pokus o vraždu! Holandským mláťačkám hrozí 18 rokov

597

Dvaja zo siedmich Holanďanov, ktorí v apríli napadli v centre Prahy čašníka Miroslava, sú stíhaní pre pokus o vraždu. Teraz im hrozí až 18 rokov väzenia. Pôvodne ich pritom polícia obvinila z ťažkého ublíženia na zdraví.

Všetko podľa českého denníka Právo zmenili lekárske znalecké posudky, podľa ktorých bola intenzita útoku značná a život ohrozujúca. Obaja sú naďalej vo väzbe. Zvyšných agresorov súd už vyhostil z krajiny s podmienkou.

Incident sa stal 21. apríla pri obchodnom centre Quadrio. Čašník skupinu siedmich mužov upozornil, že na záhradke reštaurácie nemôžu popíjať vlastný alkohol. Útočníci ho zvalil na zem, začali ho biť päsťami a kopali do neho. Keď zostal bezvládne ležať na zemi, z miesta utiekli. V nemocnici sa napadnutý muž prebral až po niekoľkých dňoch. Prekonal dve operácie.

Holanďanov zadržali policajti niekoľko dní po útoku na pražskom letisku, päť obvinili a zvyšných dvoch prepustili s tým, že sa konflikt snažili skôr upokojiť. Trom obvineným uložil Obvodný súd pre Prahu 1 trestným príkazom osemmesačné podmienky, na päť rokov ich tiež vyhostil z krajiny.

Zvyšní dvaja, ktorých polícia považuje za hlavných aktérov napadnutia, poslal súd do väzby. Armin N. (28) a jeho brat Arash čelia teraz obvineniu z pokusu o vraždu, za čo im hrozí až 18 rokov väzenia. Súd by s nimi mal podľa Algemeen Dagblad byť v septembri.

 Neskoré  ľútosť 

Čašník Miroslav útok prežil len tak tak. „Mal som otras mozgu s krvácaním do mozgu, trikrát zlomenú lícnu kosť. Mám stále problémy so zrakom – vidím hmlisto na pravé oko,“ vypočítal skôr pred médiami Miroslav, aká zranenia mu mláťačky spôsobili. „Jedna rana navyše a už som tu nemusel byť,“ dodáva.

Po brutálnom útoku cudzincov skončil čašník v nemocnici zo zlomenou sánkou a vážne poraneným okom

Jeden z Holanďanov, konkrétne Arnim N., sa už Miroslavovi za svoje konanie stihol z väzby ospravedlniť listom, v ktorom ponúkal aj finančnú kompenzáciu. „Keď som sa dozvedel, že má dieťa, zlomilo mi to srdce. Má ľudí, ktorí sú na ňom závislí, je to príšerné,“ dodal fitness tréner z holandského Haagu a dodal, že jeho jedinou prioritou je teraz podporiť obeť, kým sa plne nezotaví. „Tiež mám v úmysle finančne podporiť rodinu obete,“ uzavrel.

Gang, ktorí prizabil čašníka v Prahe, sa lúčil so slobodou! Vyšlo im to dokonale, skončili za mrežami.