Dvojročný Sage Wilson mal obrovské šťastie v nešťastí. Rodinná známa ho totiž pri cúvaní prešla. Potom batoľa vliekla ešte 10 metrov za autom. Chlapček mal prerazenú lebku a prišiel o veľkú časť pokožky na hlave. Do života si odnesie veľkú jazvu. Našťastie ale dokázal prežiť.

Malý Sage strávil dva týždne v Cookovej detskej nemocnici a podstúpil niekoľko operácií. Mimo čiastočnej straty skalpu mal totiž aj vážne poškodenú lebku. Nakoniec si lekári museli „požičať“ kožu z druhej časti hlavy.

Aj napriek všetkej snahe chirurgov chlapec odíde s jazvou na celý život. Na poranenej časti hlavy už mu nikdy neporastú vlasy. Teraz ju zakrýva špeciálnou podtlakový vak, ktorý by mal zaručiť, že sa mu rana dobre zahojí.

„Mám pocit, že všetko mohlo dopadnúť o dosť horšie. Po tom všetkom, čo má za sebou, má hrozne dobrú náladu. Za to som rada. Je to môj malý zázrak,“ povedala Sageho matka, Jamie Wilson pre Daily Mail.

K tragickej nehode došlo 27. septembra. Matka mala strážiť svojho syna a ďalšie dve svoje deti, ktoré sa hrali pred domom na hojdačke. Na päť minút si odbehla na toaletu. Jej kamarátka práve odchádzala domov. Nastúpila do auta. Keď cúvala, dieťa prešla.

Matka hovorí, že jej kamarátka zrážku nezaregistrovala a chlapčeka pod autom vliekla minimálne 10 metrov. Keď vyšla Jamie von, zbadala svojho synčeka celého od krvi, s vážne poranenou lebkou na ľavej strane.

„Všade bola krv. Na ľavej strane mal kompletne odtrhnutiu kožu, takže som videla časť jeho lebky. Začala som potom hrozne kričať,“ popisovala matka chvíle najväčšej hrôzy.

Tragédia v Čechách. Matke priniesli na dojčenie mŕtve dieťa!

S manželom okamžite vyrazili do nemocnice, ale dispečerka im poradila, nech zastaví a počkajú na záchranku. Chlapček bol pri vedomí, ale všade bola krv. Záchranári pre malého pacienta poslali vrtuľník a hospitalizovali ho na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Dvojročné dieťa viselo za hlavičku z tretieho poschodia. Záchranca sa k nemu vyšplhal po fasáde domu

Napriek hrozným udalostiam sa matka poraneného chlapca rozhodla, že nebude svoju kamarátku žalovať. „Celé to bola nehoda. Som si tým istá. Kamarátka sa cíti hrozne,“ dodala.