Jediná fotka na Facebooku odhalila drogového bossa hľadaného v celom svete

Policajti si došliapli na drogového bossa hľadaného v celom svete

780

Kolumbijskej polícii sa v spolupráci s americkými agentami podaril majstrovský kúsok. Došliapli si na notoricky známeho mexického drogového bossa Briana Berduga (39). Ten bol hľadaný v dvoch stovkách krajinách sveta. O slobodu sa pripravil vlastnou hlúposťou, keď si užíval romantické pletky so krásnou modelkou v kolumbijskom Cali. Nechal sa s ňou zvečniť na facebook a snímka ukazujúca miesto jeho pobytu sa dostala až ku kriminalistom, ktorí ho vzali do klepiet.

Mexický štátny príslušník Berdugo (39) údajne prišiel do krajiny vo februári, aby v mene mocného kartelu Sinaloa sprostredkoval kokaínové obchody s Revolučnými ozbrojenými silami Kolumbijsko-Ľudovej armády. Peniaze z obchodov s drogami mu ale boli málo. Túžil po sexe a po splnení svojich kšeftov vyrážal do Cali, kde si užíval so krásnou modelkou.

 A stačila jediná fotka na  Facebooku 

Keď sa Berdugo s krásavicou stýkal v luxusnom byte a trávil so ženou vášnivé noci, kašľal na všetky bezpečnostné protokoly. Kolumbijka ho dokonca presvedčila, aby s ňou navštívil rušné turistické miesto Cerro de los Cristales. Tu sa s ním na pamiatku zvečnila a fotku vložila na svoj facebook.

Sexi narcoinfluencerka skončila v putách. Dopadli ju s drogovým bossom

Tým bol osud drogového bossa spečatený. Agenti amerického Úradu pre boj proti drogám na základe snímky informovali kolumbijskú protidrogovú políciu o mieste, kde sa Mexičan nachádza. Kolumbijskí spravodajskí dôstojníci potom začali Berduga sledovať a po takmer dvoch týždňoch sledovania ho zatkli. V súčasnej dobe je zločinec držaný vo väzbe a čaká na vydanie do USA.

Bossa kalábrijskej mafie zatkli španielski policajti. Jedného zo šéfov ‘Ndrangheta zbalili za bieleho dňa na ulici!

A čo viac, policajtom mal ponúknuť úplatok za prepustenie vo výške bezmála dvestopäťdesiat eur. Kriminalisti sa ale podplatiť nenechali. Policajný generál Jose Vargas si chytenie bossa nemôže vynachváliť. „Ide o veľmi dôležitý výsledok v boji proti kartelom,“ uviedol podľa denníka Daily Mail.