Kto vydáva sprievodcu pre imigrantov?

1587

Moslimovia dostávajú zadarmo inštrukcie ako sa dostať po Európe.

V skutočnosti je od začiatku jasné, že bez účinného sprievodu a informácií po celej ceste, by sa takýto bleskový exodus, keď sa rádovo desiatky tisíc ľudí zodvihne v priebehu doslova pár dní a prejde stovky kilometrov, uskutočnil len s veľkými problémami.

Sú indície, že na trase až po hranice Maďarska sú imigranti sprevádzaní pracovníkmi rôznych mimovládnych organizácií, majú zabezpečené základné potreby, nabíjanie elektroniky, telefónov, apod. Nakoniec sami imigranti rozprávajú že strastiplné podmienky zažili až v Maďarsku, dovtedy všetko klapalo relatívne bez problémov
Reportér SKY News našiel na ostrove Lesbos špeciálneho sprievodcu pre utečencov, ktorý vydáva jedna z pro-imigrantských organizácii. Ako prináša SKY News – moslimskí imigranti pred vydaním sa na cestu do Európy sú vybavovaní knižočkou, ktorá obsahuje mapy a iné informácie, vrátane čísla telefónov do organizácií a inštitúcií verejnej pomoci (napr. UNHCR, Červený kríž).

Tieto knižočky vydáva a distribuuje nezisková organizácia W2EU – “Welcome to Europe“.
Proimigračné organizácie sú veľmi pružné a akčné, rýchlo reagujú na meniace sa podmienky. Informácie pre imigrantov sú stále aktualizované.

Tieto mimovládky vedome porušujú všetky možné a nemožné zákony Únie, navádzajú státisíce ľudí na niečo, čo má charakter bojovej akcie, akéhosi novodobého sťahovania národov. Títo ľudia postupujú sebavedome, ako keby si boli vedomí, že im nič nehrozí. A nie je to len zásluha našej pasivity a poddajnosti. Pracovníci neziskových organizácií v tom nie sú vôbec nevinne.

Sme ďaleko od toho, aby sme z toho vyvodzovali konšpiračné teórie. Faktom je, že ak tieto organizácie doslova škodia, a sú financované, ako v  prípade W2E, zo zahraničia, voliči majú plné právo vedieť, kto je za týmito organizáciami a vyhodnotiť aj prínos, resp. škodlivosť samotných donorov.

Mariusz Malinowski, Juraj Poláček