Tridsaťpäťročnú ošetrovateľku zo zoo v austrálskej oblasti Shoalhaven našli vo štvrtok okolo pol jedenástej dopoludnia vo levovej klietke. Bola veľmi potrhaná a v bezvedomí. Záchranár opísal stresujúcu a nebezpečnú záchranu napadnutej ženy, tá je teraz v kritickom stave, ale stabilizovaná v nemocnici. Zoo navyše ponúkala kŕmenie levov návštevníkom ako zážitok.

„Bola som prvá, kto vstúpil do uzavretého priestoru, bol to jeden z najdesivejších zážitkov, doslova som vošla do levieho brlohu!“ Povedala Daily Mailu Faye Stockmenová, jedna zo záchranárok. Útok bol podľa nej neuveriteľne brutálny a ošetrovateľku našli s mnohými ťažkými zraneniami, bola vraj pohryzená a potrhaná.

„Sme však trénovaní na rôzne nebezpečné situácie a máme k dispozícii podporný tím,“ dodala pani Stockmenová. Na pomoc ošetrovateľke dorazili štyri sanitky a vrtuľník a obeť útoku dlho ošetrovali na mieste, než bola prevezená do nemocnice, kde je teraz v stabilizovanom stave.

Ošetrovateľa roztrhal v ZOO lev! Zabudol zatvoriť klietku a stalo sa mu to osudné

Policajný komisár Greg Moore povedal, že polícia začala vyšetrovať, ako sa incident stal. „Ošetrovateľka zrejme v klietke upratovala, keď ju nečakane levy napadli,“ opísal pán Moore. „Dvom ďalším pracovníkom sa podarilo levov skrotiť a odviesť, takže záchranári sa k obeti mohli dostať. Týmto im veľmi ďakujem za skorý zásah,“ dodal policajt.

Držgroš preliezol plot v zoo a skočil medzi tigrov, roztrhali ho pred očami manželky a detí

V tejto konkrétnej záhrade sa zároveň často organizujú akcie, kedy môžu návštevníci kŕmiť levy a iné veľké šelmy. „Doprajte si životný zážitok, kedy sa priblížite k našim veľkým mačkám a pocítite ich silu a majestát. Spoločne s naším zamestnancom môžete zvieratá nakŕmiť,“ stojí na stránkach záhrady, kde sa incident stal. Tá vraj navyše odmietla celú hroznú situáciu komentovať.