K strašnej nehode došlo v sobotu okolo desiatej hodiny rannej v Južnom meste na Novom Zélande. Asi osem a pol metrov dlhá loď, na ktorej cestovalo osem ľudí, sa zrazila s veľrybou a potopila sa. Pri nešťastí zomrelo päť osôb.

Nešťastie, pri ktorom sa čln potopil, sa stalo v sobotu ráno pri meste Kaikoura. Policajt Matt Boyce to označil za tragickú udalosť. Polícia sa nevyjadrila k informácii, že príčinou problémov člna bola zrážka s veľrybou.

Starosta Kaikoury Craig Mackle povedal, že si myslí, že plavidlo narazilo do veľryby. Na mori podľa neho panovalo veľmi pokojné počasie, voda bola veľmi studená a pri pobreží bolo vidieť niekoľko vorvaňov.

Čln si prenajala podľa nzherald.co.nz skupina pozorovateľov vtákov, podľa novozélandských médií na ňom boli ľudia z celej krajiny. Mackle však povedal, že ľudia z člna prišli loviť tresky. Polícia mŕtvej ešte len identifikuje a nevie ešte, kto bol prevádzkovateľom plavidla.

Veľryba vyskočila nič netušiacemu rybárovi za chrbtom. Len tesne sa vyhol smrti

Všetci preživší boli prevezení do nemocnice, ale boli prepustení, menšie zranenie má iba jeden z nich. Mackle poďakoval všetkým, ktorí sa podieľali na záchrane, a k otázke, či bol čln preťažený, povedal, že na to nedokáže odpovedať.

Šok pre dvoch juhoafrických jachtárov – veľryba na palube

Medzi tými, ktorí boli prevezení do nemocnice, bol aj kapitán. Richard Hill, ktorý s ním v minulosti pracoval, povedal, že kapitán vždy kládol dôraz na bezpečnosť a nikdy by neriskoval.