Manželka narkobaróna z luxusu až na samotné dno. Priznala sa pred súdom!

1505

Manželka neslávne presláveného mexického narkobaróna Joaquína Guzmána prezývaného El Chapo (Krpec) Emma Coronelová Aispurová (31) sa vo štvrtok na federálnom súde v americkej metropole vo Washingtone priznala ku sprisahaniu za účelom distribúcie drog, prania špinavých peňazí a účasti na riadení drogového kartelu Sinaloa. Podľa amerických médií ju na tento krok motivovala možnosť, že v prípade priznania dostane významne nižší trest, než ak by bola uznaná vinnou a odsúdená.

Oslava dcériných narodenín

Coronelová sa v rámci dohody s prokuratúrou doznala tiež na to, že pomáhala svojmu manželovi s útekom z jednej z mexických väzníc v roku 2015. Podľa agentúry Reuters jej za priznanie týkajúce sa pašovania drog hrozí až doživotie, ďalšie desiatky rokov potom môže dostať za zvyšné zločiny.

 Stovky ton  drog 

Tridsaťjedenročná žena bola zatknutá tento rok vo februári na medzinárodnom letisku obsluhujúcom Washington a odvtedy ju držia vo väzení. Podľa prokuratúry úzko spolupracovala s vedením kartelu Sinaloa a plánovala s ním presuny 450 000 kilogramov kokaínu, 90 000 kilogramov heroínu, 45 000 kilogramov metamfetamínu (pervitínu) a 90 000 kilogramov marihuany s vedomím, že kontraband nakoniec zamieri do USA.

El Chapo bol po desaťročia najmocnejším drogovým bossom v Mexiku a 25 rokov viedol kartel, ktorý pašoval do USA drogy, a preslávil sa svojou krutosťou voči komukoľvek, kto sa postavil do cesty jeho operáciám. Guzmán bol odsúdený v roku 2019 americkým súdom na doživotie, teraz zdržiava vo väznici vo štátu Colorado.

Krásna manželka drogového baróna chce nižší trest, bude svedčiť proti kartelu! Prežije to?

 Podnikateľka a televízna  hviezda 

Tohtoročné zadržanie Coronelovej bolo pre mnohých prekvapením, pretože sa ju úrady v posledných dvoch rokoch nesnažili zadržať aj napriek tomu, že už skôr hovorili o jej zapletení do manželových zločinov. Už pri súde s Guzmánom v roku 2019 zaznelo, že pomáhala manželovi s dvoma úteky z väzenia v Mexiku.

Blonďavý anjelik v karibskom väzenskom pekle! Miliardárova nevesta (38) po zabití policajta už sedí v obávanom väzení

Niekdajší modelka sa za Guzmána vydala v roku 2007, mala 18 rokov. Pár má dve deti. V roku 2019 založila v USA svoju módnu značku a zúčastnila sa aj televízneho programu o mafiánskych rodinách. Svoj luxusný životný štýl dávala dlhodobo na obdiv na sociálnych sieťach. Pre svoju podobnosť k americkej celebrite jej ľudia niekedy prezývali „Kim Kardashian zo Sinaloa“.