Najzvláštnejšie miesto na obed? Pod vodopádom!

770

Voda vám špliecha na pery a takmer nepočujete slová svojich spolustolovníkov. Sedíte totiž len kúsok od burácajúceho vodopádu. Takýto neobyčajný zážitok ponúka svojim návštevníkom reštaurácia U Vodopádu Labasin na Filipínach.

Reštaurácia je otvorená len v čase obeda a formou bufetu tu môžete ochutnať typickú miestnu stravu. Oveľa zaujímavejšie je však prostredie, v ktorom sa človek môže gurmánskym pôžitkom oddávať. Útulná, farbami hýriaca reštaurácia s bambusovými stolčeky a záplavou zelene dookola sa totiž nachádza na úpätí vodopádu. Hostia sa tak môžu nielen občerstviť, ale aj priamo osviežiť v čistej vode, ktorá im doslova tečie pod nohami!

Nejde o prírodný vodopád, ale o prepad z priehrady Labasin, kde v roku 1929 postavil Don Arsenio Escudero prvú vodnú elektráreň na Filipínach, ktorá zásobovala továreň na spracovanie kokosu i jeho vlastnú haciendu elektrickou energiou.

Niekdajšia plantáž s palmami sa v roku 1981 premenili na turistickú destináciu s múzeom, prechádzkami na bambusových lodičkách po priehrade a ďalšími atrakciami vrátane reštaurácie pod vodopádom.