Nemecko zvažuje zaradiť moslimské sviatky do štátnych sviatkov krajiny

1487
Jedným z najdôležitejších moslimských sviatkov je Eid. Dochádza pri ňom k podrezávaniu živých cicavcov.

Nemecký minister vnútra Thomas De Maizière vzbudil rozruch, keď navrhol rozšírenie štátnych sviatkov v krajine o sviatky moslimskej.

„Som pripravený prediskutovať, či môžeme zaviesť moslimské sviatky,“ povedal tento člen doterajšej vlády Angely Merkelovej na utorkovom zjazde CDU.

Na celoštátny sviatok je vraj ešte skoro, ale mohlo by ísť o oblasti, kde je moslimská prítomnosť silnejšie. O ministrovom návrhu informoval Berliner Morgenpost.

„Konečne, sú regióny, kde sa v Nemecku oslavuje sviatok Všetkých svätých, a regióny, kde nie. Prečo teda neuvažovať o zavedení moslimských sviatkov v miestach, kde je moslimov veľa?“ Pýtal sa minister.

Moslimské skupiny o uznanie svojich sviatkov žiadali už v minulosti. Uznanie ich sviatku v Nemecku, alebo len v niektorých regiónoch, by znamenalo v ten deň uzavretia úradov, škôl, obchodov a nemoslimských prevádzok.

Pri rýchlosti moslimskej pôrodnosti, imigrácie, a stagnáciu nemeckej populácie, môže byť nemecká kultúra veľmi rýchlo potlačená tou moslimskou.