Nestáva sa často, aby autohavária zachránila život, alebo vám zabezpečila opravu auta od Elona Muska. Jednému šťastlivci z Nemecka sa to však podarilo.

Manfred Kick riadil na diaľnici neďaleko Mníchova svoju Teslu Model S, keď si všimol Volkswagen Passat pred ním, ktorý kľučkoval. Keď prišiel bližšie, aby sa pozrel, čo sa deje, uvidel, že vodič je zrútený cez volant, zrejme v bezvedomí. Neváhal a zavolal pohotovosť.

Riskoval svoj život

Tým to mohlo skončiť, lenže Kick si uvedomoval, že vodič v bezvedomí je v stále väčšom nebezpečenstve. Jeho voz kľučkoval a bolo len otázkou času, kedy narazí do zvodidiel. Preto sa rozhodol k riskantnému kroku. Riskoval svoju bezpečnosť a išiel pred Passat. Opatrne spomalil, a keď do neho Passat zozadu narazil, pokračoval vo spomaľovaní, až obe vozidlá zastavili. Potom zostal so 47 ročným mužom, ktorý utrpel mŕtvicu, až do príchodu záchranky. Teraz je muž v stabilizovanom stave.

Bolo začaté trestné konanie

Kick spôsobil nehodu, a tak proti nemu bolo začaté formálne trestné konanie. Už teraz je však jasné, že nedostane pokutu, ale skôr vyznamenanie. Jeho odvahu ocenil aj sám Elon Musk! Na Twitteri napísal, že hrdinovi zaplatí opravu.