Opustená zoo s vyhladovanými zvieratami!

Majiteľ kvôli koronavírovej kríze skrachoval a nechal zvieratá v klietkach napospas osudu

1719

Skupina výletníkov na thajskom ostrove Phuket bola v šoku, keď počas svojho výletu narazila v tamojších lesoch na opustenú zoologickú záhradu, kde výbehy obývali opustené a hladné zvieratá.

Medzi zvieratá, pre ktoré sa klietky a výbehy stali pascou, patrili chudé tigre, niekoľko aligátorov a osem medveďov. Tí všetci sa tiesnili v opustenej zoologickej záhrade na turistami obľúbenom ostrove Phuket.

Návštevníci na mieste natočili aj video, na ktorom mizerné životné podmienky zvierat dokumentujú. Turisti si najprv mysleli, že je v zoo všetko v poriadku. Potom ale boli zdesenie, keď dorazili do jej odľahlejšie časti. „Boli tam mŕtvi aligátory, ktorí ležali prakticky vo vlastných exkrementoch. Kútikom oka som zazrel vyhladovaného a vydeseného tigra, ako sa skrýva za stĺpom,“ popísal autor videa.

Odsúdená tyranka predhodila šteňa psom a točila si krvavé jatky.

Tigera je na videu dokonca počuť, ako vydáva naprosto zúfalé zvuky. Keď sa potom kameraman s priateľmi rozhodli, že sa do zoo vrátia s krmivom pre hladné zvieratá, vyhnal ich z parku jeden zo zamestnancov.

Nepochopiteľná bezcitnosť! Pytliaci zabili dve vzácne biele žirafy! Mamu s mláďaťom

Zoo, ktorú skupina navštívila, je na ostrove známou firmou, prevádzkovatelia boli v minulosti niekoľkokrát obviňovaní z týrania zvierat. Majiteľom údajne došli peniaze na prevádzku parku kvôli dramatickému úbytku turistov, ktorý samozrejme spôsobila prebiehajúca koronavirová kríza. Zvieratá teraz absolútne trpia.