Vlani v máji došlo na americkej Floride k tragickej nehode luxusného elektromobilu Tesla Model S. V aute zhoreli dvaja osemnásťroční mladíci, Edgar Monserratt Martinez a Barrett Riley. Podľa polície prekročili povolenú rýchlosť o 146 km/h! Prominentný rodičia prvého menovaného však teraz prekvapivo zažalovali automobilku Elona Muska! Podľa nich totiž môže za tragédiu zlá batéria, ktorá spôsobila smrtiace požiar.

Edgar sedel na mieste spolujazdca v luxusnom aute, ktorým sa jeho kamarát Barrett rútil 186 kilometrov za hodinu po ceste, kde bola najvyššia povolená rýchlosť 40. Barrett v zákrute nezvládol riadenie a vyletel z cesty, kde vozidlo narazil do steny. Vo chvíli, keď boli aktivované airbagy, malo auto rýchlosť 138 kilometrov za hodinu.

Elektromobil okamžite zachvátili plamene, dvaja mladíci sediaci vpredu nemali šancu prežiť. V aute sedel v čase nehody ešte ich kamarát Alexander Berry (18), ten ale so šťastím prežil. Pri náraze totiž z auta vypadol. Podľa svedectva ľudí žijúcich okolo miesta nehody bol oheň veľmi silný, k autu sa vraj nešlo priblížiť.

Obetoval Teslu za záchranu života, Elon Musk mu zaplatí opravu

Zazobaní rodičia Edgara Martineza teraz žalujú automobilku Tesla. Batérie v jej elektromobiloch sú vraj závadové a hrozí ich vzplanutia. Chyba jednej takej podľa Edgarových rodičov môže aj za smrť ich syna. Havarovanému autu v roku 2014 majitelia nechali nainštalovať obmedzovač rýchlosti, ktorý bol bohužiaľ v čase nehody neaktívny. Autorizovaný servis ho totiž údajne bez ich vedomia odstránil. Za všetky tieto pochybenia rodičia v žalobe žiadajú vyše 15 tisíc dolárov (13,5 tisíc eur).

Brutálny cisársky rez! Pri náraze auta, klady vytrhli dieťa tehotnej žene z brucha, dieťa prežilo

Zosnulí teenageri chodili na prestížnu strednú školu Pine Crest, kde sa platí ročné školné 28 tisíc eur. Zostávalo im len pár týždňov do promócie. Obstarávacia cena najnižšiu radu elektromobilu Tesla Model S je 76tisíc eur.