Silvia, ktorá sa stará Alene Zs. o dcéru i záhadný mercedes, našla 7 nábojníc v obálke so svojím menom

1721

Vyhrážky smrťou celej rodine, zastrašovanie, ohováranie. To teraz musí znášať Silvia, kamarátka Aleny Zs., Ktorá sedí vo väzbe čoby podozrivá z objednania vraždy novinára Jána Kuciaka († 27) a jeho snúbenice Martiny Kušnírová († 27), od ktorých smrti čoskoro uplynie rok.

Na jej dvore stojí zaparkované auto Aleny Zs., Za to ju pred pár dňami niekto obvinil, že je kradnuté. Pred mesiacom našla v schránke obálku, v ktorej bolo sedem nábojníc. „Na obálke bolo moje meno a vnútri 7 nábojov,“ cituje ženu web noviny.sk. Silvia žije so svojou 7člennou rodinou na samote za Komárnom, v dome, kam za ňou na návštevy chodila tiež Alena Zs., Ktorá už niekoľko mesiacov čaká vo väzbe s obvinením, že si objednala vraždu investigatívneho novinára, pri ktorej zomrela aj jeho snúbenica Martina.

„Ten človek, ktorý to urobil, chce len zastrašovať. Ale myslím si, že by si mal také zastrašovanie rozmyslieť, v dome, kde sú deti, ktoré s tým nemajú nič spoločné. Alenka je moja kamarátka, pomáham jej s dcérou, starám sa o jej mamičku, pomáham im, pomáham aj iným,“ nechala sa počuť Silva, ktorá prehovorila pre televíziu Joj. Z jej reči je zrejmé, že má isté väzby na Česko, pretože perfektne vyslovuje „Ř“, slovenský prízvuk má minimálny, rovnako tak ako používa len málo čisto slovenských výrazov.

Jednou z vecí, o ktorú sa postarala, je biely mercedes, ktorým išla Alena Zs. koncom septembra na prehliadku k lekárovi, kde ju zadržalo špeciálne komando Lynx. Fotky automobilu niekto doručil redakcii Novin.sk s tým že ide o kradnuté auto. „To auto tu stoja dva mesiace, nie je v hľadaní. Sami sme to overili, nikto iný o to auto záujem nemá. Vie o tom polícia i prokuratúra,“ dodala Silvia.

Automobil vlastné firma zo Zlatých Moraviec. Podľa informácií týždenníka Plus 7 dní ho má mať zmluvne prenajaté Jozef D. z Bratislavy. „Mala ho v užívaní. Nikdy sme neriešili, keď sa sem auto priviezlo. Zložili sme ŠPZ, sú v kufri. Ona pred tým roky jazdila iným mercedesom, ktorý bol v jej vlastníctve,“ povedala k automobilu Silvia, ktorá s Alenou komunikuje. Oficiálne cestou si vymenili niekoľko listov, o aute vraj nepadlo ani slovo.

Sú krásne a nechali sa zlákať jednoduchým zárobkom. Žili v luxuse, a teraz sedia vo väzení a hrozí im doživotie…

„Alena je zatiaľ obvinená, nikto ešte nikde nepreukázal, že je vinná. Zatiaľ sme spolu riešili len to najnutnejšie. Novinári tam chodili a každodenne natáčali. Auto tam stálo, potrebovali sme vyriešiť, aby nebolo na očiach, aby bolo v bezpečí,“ povedala Silvia.