Otec nechutne bohatej Ghislaine Maxwellovej pochádzal z Československa. Uviedol dokument Netflixu o bývalom zvrhlíkovi Epsteinovi!

1380

V roku 2019 otriasla verejnosťou štvordielna miniséria z platformy Netflix, ktorá niesla názov Nechutne bohatý: Moc a zvrhlosť Jeffreyho Epsteina. Tri roky po kontroverznom počine sa svojho vlastného investigatívneho dokumentu dočkala aj jeho milenka Ghislaine Maxwellová. Tá bola v lete odsúdená na dvadsaťročné väzenie za obchod s ľuďmi. Svojmu partnerovi, miliardárovi Jeffreymu Epsteinovi, zháňala nevinné, často maloleté dievčatá, ktoré potom boháč zneužíval. A práve niektoré z ich obetí v dokumente odhaľujú svoje šokujúce zážitky.

Šesťdesiatročnú Britku Ghislaine Maxwellovú pozná väčšina verejnosti ako partnerku a „pravú ruku“ pedofilného sexuálneho predátora a miliardára Jeffreyho Epsteina (†66). Ten bol v minulosti uznaný za vinného zo sexuálnych zločinov. V auguste 2019 spáchal samovraždu v newyorskom väzení, kde čakal na pokračujúci súdny proces po obžalobe zo sexuálneho zneužívania desiatok maloletých dievčat v rokoch 2002 až 2005.

Dôležitou spojkou v celom prípade bola Epsteinova milenka Ghislaine Maxwellová (60). Boháč totiž dievčatá nevyužíval len na vlastnú potrebu. S často maloletými ženami obchodoval a ponúkal ich svojim známym a často vplyvným osobnostiam. A práve o vplyve Maxwellovej v celom prípade pojednáva nový investigatívny dokument z dielne spoločnosti Netflix Nechutne bohatá Ghislaine Maxwellová.

Sklamanie pre obete pedofila Epsteina! Maxwellová vo väzni netrpí, je tam dokonca obľúbená!

 Otec Maxwellovej bol  Čechoslovák 

Nikto by asi na konci osemdesiatych rokov nepovedal, že vzdelaná, krásna a vtipná Ghislaine bude v budúcnosti spätá so sexuálnym zneužívaním maloletých. „Ghislaine vedela večierku vdýchnuť život. Bola temperamentná, obľúbená a poznala každého. Mám dojem, že už vtedy hýrila sprostými vtipmi,“ spomína v dokumente jej bývalý kamarát, spisovateľ Christopher Mason. Žena bola pre známych skvelou hostiteľkou, s ktorou sa dalo hovoriť o všetkom.

„Bola taká koketa zahalená tajomstvom. Človek nikdy nevedel, z akej tropickej krajiny práve priletela. Pripomínala Bond girl, nikdy nikde nezostala veľmi dlho,“ popísala Maxwellovú v počine jej bývalá priateľka a modelka Victoria Harveyová. Dokument približuje aj stránku Ghislaininho dospievania v rodine vplyvného mediálneho magnáta. Jej otec Robert Maxwell, Čechoslovák so židovskými koreňmi, v minulosti vlastnil známy britský denník Daily Mirror a dosiahol veľkú kariéru. Ako šéf aj otec bol ale podľa dokumentu tvrdý a prísny.

Bola Epsteinova priateľka tehotná? A kam dieťa zmizlo? Podozrivé foto vyvolalo špekulácie!

 Radila dievčatám ako majú Epsteina  uspokojiť 

Keď v roku 1991 Robert Maxwell zomrel, jeho dcéra sa stiahla na čas do ústrania. „Bez otca bola ako neplavec, ktorého hodíte do hlbokej vody bez záchranného kolesa,“ popísala pocity Maxwellovej po smrti otca novinárka Petronella Wyattová. Niekoľko mesiacov po otcovej smrti sa žena zoznámila s miliardárom a filantropom Jeffreym Epsteinom, ktorý jej podľa niektorých pripomínal v istých situáciách jej otca.

Epsteinovi pomáhala od deväťdesiatych rokov zháňať mladé dievčatá, často aj maloleté, ktoré by prišli k nim domov, kde ich boháč následne sexuálne zneužíval. Niekoľko z obetí v dokumente tiež prehovorilo. „Ghislaine ma nabádala, nech sa k nej a Jeffreymu pridám. Dávala mi inštrukcie, čo sa mu páči a ako ho mám uspokojiť,“ spomína v dokumente jedna z Epsteinových obetí, Liz Steinová.

Bola to vražda! Ukázal patológ dôkazy na posmrtných fotografiách miliardára Epsteina.

 Kauza dodnes  šokuje

Zrejme najväčšie slovo v dokumente dostáva Annie Farmerová, ktorá ako jedna z prvých so sestrou Máriou už v roku 1996 nahlásila zverstvá, ktorých sa Epstein s priateľkou dopúšťali. V priebehu rokov polícia ani médiá nebrali ich výpovede úplne vážne, všetko sa ale zmenilo v roku 2021, kedy sa stala jednou z hlavných svedkýň, ktorá na súde proti Maxwellovej vypovedala.

Tento rok v júni dostala partnerka zosnulého boháča dvadsať rokov odňatia slobody za to, že preukázateľne Epsteinovi pomáhala nachádzať maloleté dievčatá a na ich zneužívaní sa podieľala. A to minimálne od roku 1994 zhruba do roku 2004. Trest si odpykáva v nápravnom zariadení s nízkou ostrahou v americkom Tallahasse.

Syn kráľovnej Alžbety je spájaný so sexuálnym predátorom Jeffreym Epsteinom

Celá kauza okolo Epsteinovho zvrhlého biznisu priťahuje dodnes pozornosť médií a verejnosti zjavne aj kvôli boháčovým stykom so známymi osobnosťami vrátane amerických exprezidentov Billa Clintona a Donalda Trumpa či britského princa Andrewa.