Bola to vražda! Ukázal patológ dôkazy na posmrtných fotografiách miliardára Epsteina.

1055

Od smrti Jeffreyho Epsteina († 66) uplynulo už pol roka, nad jeho skonom však stále visí mnoho otázok. Miliardára našli vlani v auguste mŕtveho v cele newyorskej väznice, kde čakal na súd.

Úrady vtedy oznámili, že finančník, ktorý bol obvinený zo zneužívania maloletých dievčat, spáchal samovraždu. Rodina však neverí, že by si siahol na život, a najala si významného patológa Michaela Badena (85), aby prípad preskúmal. A Baden teraz prišiel s dôkazom, ktorý podľa neho nasvedčuje tomu, že všetko mohlo byť inak.

Zneužil ma vibrátorom, keď som iba mala 15 rokov! Ďalšie obeť miliardára Epsteina:

Jeffreyho brat Mark je presvedčený, že miliardár bol za múrmi väznice zavraždený. Epstein, usvedčený sexuálny delikvent, sa mal pred súdom spovedať zo sexuálneho obťažovania maloletých dievčat, ktoré mal navyše držať ako otrokyne. K súdu sa však už nedostal. V auguste bol nájdený mŕtvy vo svojej cele. Pitvu vtedy vykonala newyorská patologička Barbara Sampsonová, ktorá prípad uzavrela ako samovraždu obesením.

Rodina však so záverom vyšetrovania nebola spokojná a najala si newyorského forenzného experta Michaela Badena, ktorý bol dokonca predsedom komisie patológov vyšetrujúcich smrť prezidenta Johna F. Kennedyho. Baden sa prípadu venuje už od októbra a od samého začiatku tvrdí, že zranenie, ktoré mal Epstein na tele, nesúvisí so samovraždou.

V televíznom programe Show Dr. Oze uviedol, že miliardár mal prasknuté očné vlásočnice. „Pri obesenie sú cievy, tepny aj žily, upchaté a človek tak zbledne v tvári,“ vysvetlil patológ v relácii. „Zhasne vás to, pretože neprúdi krv,“ reagoval na jeho slová Dr. Oz. „To je pravda. Necirkuluje krv … Pokiaľ ide o škrtenie rukami, pri tom vzniká záložný tlak, pri ktorom môže dôjsť k prasknutiu malých vlásočníc, čo je najlepšie vidieť v očiach,“ uviedol Baden v relácii.

Slovenka Naďa sexuálnou otrokyňou miliardára Epsteina!

Zároveň dodal, že ďalším dôkazom je bledá farba miliardárových nôh. „Krv sa po smrti usadzuje. Sú to takzvané posmrtné škvrny. Ak visíte, posmrtné škvrny sú v nižšej časti nôh. Mali by byť fialové, ale nie sú,“ ukázal Baden na posmrtné snímky Epsteinových nôh, ktoré boli bledé, a spochybnil tak záver pitvy Sampsonovej.