Počas pristávacieho manévru zomrel pilot airbusu

375

Veľkú drámu a šok zažili cestujúci letu ruskej spoločnosti Aeroflot potom, čo sa druhému pilotovi (†49) počas letu urobilo veľmi zle. Posádka sa rozhodla núdzovo pristáť v Rostove na Done, lenže štyridsaťdeväťročný muž počas pristávacieho manévru zomrel.

Lietadlo Airbus 320 ruskej spoločnosti Aeroflot z Moskvy do obľúbeného čiernomorského letoviska Anapa muselo núdzovo pristáť potom, čo si druhý pilot, ktorý ešte nemal ani 50 rokov, začal sťažovať na prudkú bolesť na hrudníku.
Posádka sa rozhodla zamieriť k letisku v Rostove na Done, avšak stav muža v kokpite sa rýchlo zhoršoval. „Stevardka prakticky bežala uličkou. Neskôr sa pýtali, či na palube nie je nejaký lekár, že ho naozaj potrebujú,“ opísala jedna z pasažierok – Jelena Voronovová – pre ruskú televíziu Kanal 5.

Nepredstaviteľný rekord. Letisko v Bombaji za deň dokázalo odbaviť 969 letov na jednej dráhe!

Podľa agentúry TASS pilot zomrel počas pristávacieho manévru. Ďalšie médiá uviedli, že príčina smrti síce ešte nie je známa, ako pravdepodobný sa však javí infarkt alebo mozgová mŕtvica. Počas incidentu neutrpel okrem nešťastného pilota nikto z cestujúcich ani z členov posádky žiadnu ujmu.