Keď 8-ročná April Tinsleyová z americkej Indiany na začiatku apríla 1988 zmizla, nikto netušil, že je to nadobro. Telo dievčatka sa našlo po 4 dňoch. Z policajného vyšetrovania vyplynulo, že dievčatko niekto znásilnil, uškrtil a pohodil pri ceste asi 30 kilometrov od jej bydliska.

Páchateľ unikal spravodlivosti cez 30 rokov. Počas tej doby vyšetrovateľom poslal niekoľko listov. Polícia bola dlho bezmocná. Konečne jeden z nich ale nakoniec predsa len pomohol usvedčiť vraha.

April Marie Tinsleyová si 1. apríla 1988 hrala pred domom s dvoma kamarátmi. Okolo tretej hodiny si od nich odskočila domov pre dáždnik. Lenže späť už nedorazila. Pretože sa April domov nevrátila ani na večeru, jej mamička kontaktovala políciu. Dievčatko sa vydalo hľadať okolo 300 ľudí – 250 policajtov a 50 dobrovoľníkov.

Telo mŕtveho dievčaťa našiel až po troch dňoch bežec neďaleko mesta Spencerville asi 30 kilometrov od Fort Wayne, kde April zmizla. Dievčatko ležalo bosé v priekope pri ceste. Policajti neďaleko nej našli v nákupnej taške jej topánku a sexuálne pomôcku. Pitva neskôr potvrdila očakávané – April pred smrťou trpela. Vrah ju najprv znásilnil a potom ju uškrtil.

Policajtom sa ohlásili dvaja svedkovia, ktorí vraj videli auto Aprilinho únoscu. Jeden z nich tvrdil, že si neďaleko miesta, kde bola dievčatko nájdená, všimol modrého pickupu. Ďalší svedok vypovedal, že 1. apríla vo Fort Wayne videl muža, ako dievča násilím napcháva do auta.

V Tennessee po deviatich rokoch popravila väzňa. Odsúdeného za znásilnenie a vraždu sedemročného dievčatka

Ani cez tieto svedectvá sa vraha dlho nedarilo vypátrať. Vyšetrovatelia krátko po vražde podozrievali 34-ročného muža, ktorý čelil obvineniam zo zneužívania dieťaťa, skoro sa ale ukázalo, že v prípade malej April je nevinný. Podozrivých bolo celkom päť mužov, policajti im odobrali vzorky DNA, ich analýza ale ako páchateľa neoznačila ani jedného z nich.

Páchateľ sa vyšetrovateľom čas od času provokatívne pripomenul. Policajti 21. mája 1990 našli na stodole neďaleko Fort Wayne nápisy „Zabil som 8-ročnú April M. Tinsleyvou“ a „Haha, našli ste tú druhú topánku? Haha, budem zabíjať znova „.

Odkazy boli napísané pastelkami, ktoré sa váľali na zemi pri stodole, a boli plné chýb. V júni potom niekto zavraždil 7-ročnú Sarah Jean Bowkerovou. Všetci si teda mysleli, že Aprilin vrah len splnil svoj sľub. Vyšetrovatelia z FBI ale súvislosť medzi prípadmi aj napriek ich podobnosť po ročnom vyšetrovaní vyvrátili.

Popravili úchylného vraha, ktorý znásilnil a rozštvrtil chlapca!

Ďalšie odkazy sa vo Fort Wayne objavili až v roku 2004 v Deň obetí vojny. V meste sa postupne našli tri plastové vrecká, ktoré niekto pripevnil na detské bicykle. V vreckách boli použité kondómy, polaroidové fotografie mužského prirodzenia a už spomínané odkazy na lístočkoch.

„Ahoj zlatíčko … Sledujem ťa … Som ten človek, ktorý uniesol, znásilnil a zabil April Tinsleyovou, ty budeš moja ďalšia obeť …,“ odkázal deviant s tým, že či dievča, ktoré detský bicykel patrilo, odkaz nenahlási, vyhodí jej dom do povetria . Štvrtý balíček sa objavil v poštovej schránke. Odkazy opäť neboli napísané správne.

Podľa profilu, ktorý vypracovali vyšetrovatelia pred desiatimi rokmi, bol vrah beloch z nižšej až strednej triedy, ktorý mal v roku 2009 medzi 40 a 60 rokmi a žil neďaleko miesta činu.

Znásilnil tri malé deti a pokúsil sa o vraždu, za to vyfasoval 20 rokov väzenia.

Prielom v prípadu prišiel až v roku 2018. Vďaka pokročilým laboratórnym technológiám, ktoré dovtedy neboli dostupné, vyšetrovatelia na základe analýzy DNA ako podozrivých určili dvoch bratov. Jedným z nich bol 59-ročný John D. Miller z mesta Grabill, ktoré leží medzi miestom, odkiaľ April zmizla, a lokalitou, kde bola potom nájdená mŕtva.

Poľský recidivista vo Francúzsku uniesol, znásilnil a zabil deväťročné dievča

Susedia Millera opisovali ako večne naštvaného samotára. V koši u Millera doma našli policajti použité kondómy, DNA ich obsahu sa zhodovalo so vzorkou z kondómov nájdených na spodnom prádle obete. Keď si potom policajti predviedli Millera na výsluch na policajnú stanicu a opýtali sa ho, či vie, prečo s ním chcú rozprávať, odpovedal: „April Tinsleyová.“

Traja chlapci išli do kina na Disneyho. Skončili mŕtvi a nahí pri rieke

Pri výsluchu sa Miller následne priznal k únosu, znásilneniu i vražde dievčatka. Vrah svoju obeť vraj pred únosom nikdy nevidel a vybral si ju náhodou. John Miller bol 21. decembra 2018 odsúdený na 80 rokov väzenia.