Silný vietor, ktorý dnes zasiahol časť Európy, si u nás vyžiadal najmenej jednu obeť. V Nitre padajúci strom zabil štrnásťročného chlapca a ďalšie deti zranil, informovala polícia.

Nešťastie sa stalo pri prechádzke žiakov, kedy padajúci strom zasiahol skupinu detí. Hasiči uviedli, že strom spadol celkovo na tri maloleté osoby. Okrem obete utrpeli ďalšie dve deti rôzne zranenia.

K tragédii došlo v čase, keď na Slovensku platí výstraha pred silným vetrom. Pre okres Nitra aj niektoré ďalšie regióny krajiny vydali slovenskí meteorológovia varovanie druhého stupňa z trojdielnej škály nebezpečenstva.

NIŽNÁ BOCA: Hasiči stále bojujú s požiarom nad obcou, rozfúkal ho silný vietor

„Sú očakávaná poškodenie stromov a lesných porastov, škody na majetku a niektorých budovách. Možné prerušenie elektrického vedenia. Sťažená chôdza, nebezpečenstvo úrazov a ohrozenia životov uvoľnenými predmety, zlomenými vetvami alebo vyvrátenými stromami. Komplikácie v doprave z dôvodu silných nárazov vetra a popadaných stromov, možnosť prevrátenia prázdneho nákladného auta,“ popisujú meteorológovia.

Danteho peklo! Deväťročné dvojčatá sa so starými rodičmi neunikli zničujúcemu požiaru ani na útese nad morom

Kvôli nepriaznivému počasiu bola tiež prerušená vlaková doprava pri obci Kúty na hlavnej železničnej trati do Česka. Podľa štátneho železničného dopravcu ZSSK boli niektoré vlaky odklonené cez český Hodonín a slovenský Holíč alebo odrieknuté. Popadané stromy skomplikovali aj prevádzku na niekoľkých linkách mestskej hromadnej dopravy v Bratislave.

Ako jediná prežila pád lietadla, potom 11 dní blúdila pralesom