Putinovi hrdlorezi predvádzajú brutálne mučenie! Ukrajinke trhali nechty a ponorili jej ruky do vriacej vody

454
Po prepustení musela podstúpiť plastickú operáciu vo forme rekonštrukcie tváre.

Ovdovelá účtovníčka (44) z Chersonu vypovedala o hrôzach ruských ciel. Okupanti v ukrajinskom meste údajne zatvárali civilistov do mučiacich komôr, zajatci potom museli v preľudnených celách prežiť aj niekoľko mesiacov takmer bez jedla a vody, pričom sa pravidelne stávali obeťami brutálneho násilia. Výpovede preživších potvrdili ukrajinské i medzinárodné úrady, ktoré od prepuknutia invázie evidujú vojnové zločiny Rusov. Okupanti väzňom okrem iného trhali nechty, ponorili ruky do vriacej vody, púšťali im elektrošoky do genitálií, škrtili a surovo ich bili.

Oksana Minenková bola vlani na jar zadržaná a mučená hneď niekoľkokrát. Okupanti jej zabalili hlavu do vreca a mlátili ju pažbou pušky, po prepustení tak musela účtovníčka podstúpiť plastickú operáciu vo forme rekonštrukcie tváre. Potom, čo žene oparili ruky vriacou vodou, jej postupne vytrhali všetky nechty. „Bola som živá mŕtvola,“ konštatovala Minenková v decembri počas pobytu v humanitárnom centre.

Vy nieste s nami v zákopoch, nadával ruský branec. Dostal päť a pol roka!

Mučiace metódy potvrdilo vyšetrovanie organizácií za ľudské práva aj ukrajinských úradov. Okupanti mali civilistom napríklad púšťať elektrošoky do genitálií a ďalších častí tela, brutálne ich biť a podrobovať ich rôznym formám dusenia. „Keď máte na hlave vrece a mlátia vás, nemôžete dýchať, nemôžete robiť nič, nemôžete sa brániť,“ spomínala Minenková. „Keď mi začali postupne vytrhávať nechty, jedna bolesť prerástla na druhú.“

Manžel mučenej Oksany zomrel pri obrane chersonského Antonivského mosta ako člen Ozbrojených síl Ukrajiny. O život prišiel hneď v prvý deň vojny, uviedla Minenková. Rusi sa z mesta stiahli až v polovici novembra 2022.

Rusi plánovali dobyť Ukrajinu za 10 dní. Obyvateľov chceli triediť ako dobytok!

 Desaťtisíce vyšetrovaných  prípadov 

Podľa informácií ukrajinského prokurátora Jurija Belousova bolo v Chersone zatiaľ odhalených desať budov v minulosti využívaných práve na mučenie ukrajinských civilistov. V priestoroch bolo nezákonne väznených vyše 400 Ukrajincov, ďalších 200 tu bolo podrobených mučeniu, ukrajinské úrady však predpokladajú, že čísla s ďalším vyšetrovaním ešte porastú.

Celkom sa v tejto chvíli vyšetruje zajatie viac ako 13 200 Ukrajincov, uviedol Belousov. Kancelária prokurátora doteraz začala 1 900 investícií súvisiacich práve s obvinením z týrania a nezákonného uväznenia. Podľa správy Organizácie Spojených národov vydanej v novembri boli však nájdené dôkazy o mučení na oboch stranách konfliktu, Ukrajina teda údajne tiež mučí svojich ruských zajatcov.

Mučil ju, týral, ponižoval a znásilňoval

Z celkom 50 000 prípadov potenciálnych vojnových zločinov napáchaných Ruskom došlo k 7 700 v samotnom Chersone, dodáva Belousov. V oblasti je naďalej nezvestných viac ako 540 civilistov. Stovky Ukrajincov boli prevezené na ruské územie v rámci zdanlivej nútenej deportácie, upozornil britský server DailyMail. Medzi deportovanými sa navyše nachádza aj veľký počet detí.