Vojna gangov mladistvých

Bitka medzi dvoma znepriatelenými skupinami mladistvých skončila smrťou 16 ročného študenta.

631

Pred strednou školou v Thiais na predmestí Paríža v pondelok ráno dobodali 16-ročného mladíka. Polícia večer oznámila, že zadržala troch neplnoletých podozrivých, ktorí sú teraz vo väzbe. Podľa agentúry AFP išlo najskôr o bitku medzi dvoma znepriatelenými skupinami mladistvých z okolia.

Podľa očitých svedkov incidentu si ráno v čase začiatku vyučovania skupina piatich až desiatich mladíkov okolo 15 či 16 rokov počkala na dvoch rovesníkov zo školy, uviedol prokurátor Stéphane Hardouin. Obeť podľahla zraneniam na krku, druhý mladík z Thiais má ľahšie poranenia stehna.

Vojna gangov. Pri prestrelke v nočnom klube bolo postrelených najmenej 28 ľudí

Polícia zhruba dve hodiny po útoku v susednej obci Choisy-le-Roi zatkla prvého podozrivého, ktorý už v minulosti spáchal niekoľko násilných činov. Na základe jeho výpovede večer zadržala ďalších dvoch jeho rovesníkov. Polícia prípad vyšetruje ako „vraždu v organizovanej skupine“.

Rivalita medzi týmito dvoma susednými obcami podľa policajných záznamov trvá už niekoľko rokov. Polícia pri spomínanej strednej škole musela zasahovať opakovane. Po decembrových potýčkach škola posilnila aj vlastnú ostrahu a odporučila študentom, aby po konci vyučovania bez meškania odchádzali domov.

Chladnokrvná poprava šéfa motorkárskeho gangu! Vrahovia mali rúška!

Školský úrad v Créteil vyjadril sústrasť rodine zabitého študenta a podporu príbuzným zraneného chlapca „aj celej pedagogickej obci“. Škola zriadila psychologickú pomoc, ale výučba nebude prerušená.

Obdobné problémy vrátane niekoľkých úmrtí zažívajú aj iné obce, najmä Paríž a jej bezprostredné okolie. Francúzska vláda v júni 2021 spustila medzirezortný plán boja proti tomuto fenoménu.

Popravili novinára priamo pred jeho domom.