Rakúsko šokovalo znásilnenie a vražda mladej Leonie (†13)! Zadržali troch Afgancov (16, 18 a 23)

946

Rakúska polícia intenzívne vyšetruje prípad znásilnenia a vraždy trinásťročnej dievčiny, ktorý vyvolal v krajine šok a ostré výroky vysokých politikov. Telo dievčaťa sa našlo v sobotu a v pondelok polícia zatkla prvých dvoch podozrivých – dvoch mladých žiadateľov o azyl z Afganistanu. V stredu bol zatknutý ďalší Afganec a po štvrtom sa pátra za pomoci európskeho zatykača.

O aktuálnom vývoji v prípade, ktorý šokoval celú krajinu, informovala rakúska tlačová agentúra APA. Vyšetrovatelia uviedli, že dievča šlo dobrovoľne do bytu s dvoma mladíkmi vo veku 16 a 18 rokov.

Migrant z Líbie obvinený zo znásilnenia školáčky na súde žiadal čokoládu! Hrá si na šialenca?

V byte bola podľa polície po požití drog znásilnená a v sobotu ráno bola blízko bytu nájdená udusená. Osemnásťročný zatknutý Afganec, ktorý žije vo Viedni od roku 2015 a podľa polície mal problémy so zákonom už skôr, akúkoľvek vinu popiera. Jeho o dva roky mladší známy, ktorý je v Rakúsku až od tohtoročného apríla, odmietol vypovedať.

V stredu večer zásahová jednotka zatkla ešte 23-ročného Afganca, ktorého podozrieva, že sa na zabitie dievčaťa podieľal. Úrady vydali zatykač aj na 22 ročného Afganca, po ktorom sa teraz pátra.

Bola tu vražda zo žiarlivosti. Migrant v Nemecku dobodal svoju pätnásťročnú expriateľku. Súd mu vymeral 8,5 roka

Ku kauze sa v utorok vyjadril aj kancelár Sebastian Kurz, ktorý ostro odsúdil fakt, že podozriví sú migranti, ktorí v Rakúsku hľadali ochranu. „Považujem za neprípustné, že k nám prichádzajú hľadať ochranu ľudia, ktorí potom v Rakúsku páchajú barbarské a kruté zločiny,“ povedal. Tiež minister vnútra Karl Nehammer zdôraznil, že žiadatelia o azyl musia dodržiavať zákony hostiteľskej krajiny. „Kto to nerobí, musí odísť,“ povedal.

Španielsko vrátilo do Maroka časť migrantov, ktorí sa dostali cez plot na Ceutu

Podľa zahraničných médií sa obeťou stalo dievča menom Leonia, ktorú mamička Melanie P. identifikovala podľa mikiny. Mladíci sa údajne na mieste svojho bydliska správali hlučne a dievčatá za nimi chodili často. Početne sa tam mali tiež konzumovať drogy. Polícii údajne na incident upozornil sused, ktorý si všimol podozrivého zrolovaného koberca. Domnieval sa, že by v ňom niekto mohol odniesť telo zavraždenej na miesto, kde bola neskôr nájdená.

18-ročnú študentku prepadli a znásilnili siedmi migranti. Nebolo to prvýkrát