Sen o Terezinom návrate z Pakistanu do Česka dostal vážne trhliny!

229

Hoci bola česká občianka Tereza H. oslobodená od obvinenia z pašovania drog už začiatkom novembra, stále zostáva v Pakistane. Už sa najskôr tešila, že strávi vianočné sviatky s rodinou, namiesto toho je však ukrytá na tajnom mieste v južnej Ázii. A prečo? Colníci proti jej oslobodeniu tvrdo bojujú na súde a majú strach, že Tereza zmizne zo zeme. Stále sa márne domáha svojich vecí.

Mladá Češka bola zadržaná v januári roku 2018 na letisku v Láhaure. V jej kufri malo byť takmer deväť kíl heroínu. O rok neskôr bola odsúdená za pašovanie drog na osem rokov a osem mesiacov v pakistanskej väznici. Proti rozsudku sa Tereza snažila niekoľko rokov odvolať, bohužiaľ jej snahy často komplikovali najrôznejšie problémy, napríklad štrajk sudcov ale aj pandémiu koronaviru.

Tajný útek pašeráčky heroínu z Pakistanu?! Češka Tereza oslobodená z drogových zločinov podľa colníkov opustila krajinu

Na jeseň minulého roku však súd konečne vypočul argumenty Terezinho právnika a Saifa ul Malúka a Češku z Uhorského Hradište oslobodil zo všetkých obvinení. Pohľadná blondína sa síce dostala z väzenia, ale jej útrapy neskončili. Colníci jej odmietajú vrátiť jej veci, vrátane cestovných dokladov.

 Odvolanie je  zbytočné 

Na súde, ktorý má rozhodnúť o tom, či budú Teréze jej veci vrátené, sa colníci bránia tým, že proti oslobodzujúcemu rozsudku podali odvolanie. Ako dôkaz mali preložiť kópiu odvolaní, ktoré podali na Najvyšší súd. Ten môže rozsudok vrchného súdu v Láhaure zrušiť.

Heroínová pašeráčka Tereza ide v Pakistane na dračku! Má ďalšiu ponuku na sobáš

„Právny zástupca colníka sa domnieva, že by Teréze nemalo byť dovolené vrátiť sa domov,“ povedal zdroj. „Dogar (Terezin právnik, pozn. Red.) Tvrdí, že odvolanie je zbytočné,“ doplnil. Súd môže vydanie vecí mladej Češky nariadiť, pokiaľ by svoje veci dostala späť, môže sa vrátiť domov.

Chytili ďalšiu Češku pri pašovaní kokaínu! Luciu zatkli aj s bábätkom

To, kde sa v súčasnej dobe česká občianka nachádza je však prísne tajné. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) však uviedol, že je na bezpečnom mieste a darí sa jej dobre. „Moc podrobností, ako sa jej darí/nedarí, vám nemôžem povedať z dôvodu toho, že si to Tereza a jej rodina nepraje. Môžem ale povedať, že Tereza je v bezpečí a na bezpečnom mieste. Darí sa jej dobre a je v dobrej fyzickej aj zdravotnej kondícii,“ povedal.