Slovenská polícia už v lete informovala Viedeň o pokusoch zakúpenia munície!

Terorista z Viedne zháňal muníciu už v lete!

550

Rakúsky terorista Kujtim Fejzulai mal kontakty medzi Albáncami na Slovensku a pokúšal sa tam zakúpiť strelivo do zbrane, ktoré v pondelok použil počas masakru vo Viedni. Podľa našej polície však neuspel a muníciu pre svoj kalašnikov si nakoniec opatril inde.

Informáciu o tom, že sa Fejzulai pokúšal zohnať muníciu, mala odovzdať slovenská strana Rakúšanom už v lete.

Pri pondelkovom teroristickom útoku vo Viedni nebola použitá munícia zo Slovenska, podozrivé osoby z Rakúska sa ju ale snažili na Slovensku zakúpiť. V stredu o tom informovala hovorkyňa slovenského policajného prezídia Denisa Bárdyová. Portál rakúskeho denníka Heute v utorok napísal, že muž považovaný za útočníka navštívil v polovici júla Slovensko, aby si tu obstaral muníciu pre útočnú pušku kalašnikov.

Útočník z Viedne si išiel za svojím známym na Slovensko pre muníciu

„Slovenská polícia v lete zachytila ​​informáciu, že sa podozrivé osoby z Rakúska snažili zakúpiť muníciu na našom území. Nákup sa im však realizovať nepodarilo. Informáciu sme hneď poslali rakúskym kolegom,“ uviedla Bárdyová.

Dvadsaťročný Viedenčan s albánskymi koreňmi pri útoku v centre Viedne zastrelil dvoch mužov a dve ženy a cez dve desiatky ďalších osôb zranil. Útočník, ktorého na mieste činu zastrelila polícia, bol podľa rakúskych úradov priaznivcom teroristickej organizácie Islamský štát.