Francúzske pláže ohrozuje smrtiaca zelená riasa! V Bretónsku už zomrel farmár († 18), ktorý v zamorenej oblasti lovil ustrice. Mladík ale zrejme nie je jedinou obeťou smrtiacich rias, na pláži sa totiž našlo aj telo päťdesiatročného bežca.

Na pozore by sa mali mať turisti, ktorí chcú vyraziť na neskorú letnú dovolenku do Francúzska. Tamojšie pláže totiž podľa miestnych médií ohrozujú smrtiace riasy. Kvôli ním bolo nutné uzavrieť až šesť pláží. Vo francúzskej provincii Bretónsko, ktorá leží na západe krajiny, už má riasa navyše zrejme svoju prvú obeť. Pri pobreží Baie de Morlaix vyrazil v júni na lov ustríc ešte len osemnásťročný farmár, domov sa však už nevrátil.

Dalajláma prosí Európu: „Vracajte utečencov, inak sa stanete moslimskou baštou“

Skupina ochrancov prírody Safeguard Trégord a Stop Green Algae verí, že zelená riasa stojí za náhlou smrťou mladíka. Podľa informácií britského denníka Daily Mail zelená riasa zapácha ako hnijúce vajce a pobrežie Bretónska zamoruje už niekoľko rokov. Zelené riasy nahromadené na plážach vypúšťajú jedovaté plyny sírovodíka, po ktorých vdýchnutí človek stratí vedomie a dôjde k zástave srdca.

Na dovolenke v Španielsku zabil turistku spätný prúd. Viete ako z neho von?

Tamojší usadlík Jean-René Auffray († 50) si šiel zabehať so svojím psom po pobreží. Potom, čo sa domov vrátil iba pes, jeho manželka s deťmi sa ho vydala hľadať. Manželovo telo našla ležať v nahromadených zelených riasach. Či však za smrťou muža stála naozaj toxická zelená riasa, sa nepodarilo zistiť. Pitva bola nariadená dlho po jeho smrti.