Spevák Karel Černoch († 64) pripravil Naďu Urbánkovú o 8 miliónov!

2977

Smrť exmanžela Nadi Urbánkovej (80) Josefa Havlíka († 87) rozvírila aj staré krivdy, do ktorých ju tento muž, ktorého začala až nenávidieť, uvrhol. Nezadlžila sa kvôli nemu len za sanatórium v ​​juhočeskom Protivíne. Speváčka si naivne požičala tiež na prevádzku vysnívaných pražských cukrární. Takmer osem miliónov korún (320tisíc eur) ale odoslal jej kolega Karel Černoch († 64) nevedno kam.

Černocha zatiahla v 90. rokoch do podnikania práve Naďa. „Po dokončení výstavby reštaurácie a cukrárne v Divadle na Vinohradoch mi manžel Josef Havlík rozkázal nájsť niekoho, kto by sa o firmy po dobu našej neprítomnosti staral,“ prezradila speváčka v utajovanom rukopise životopisné knihy.

Súd s „miliardarskou dedičkou“, ktorá podvádzala celebrity aj banky, vyvolal veľký záujem

 Osudová chyba Nadi  Urbánkovej 

„Musíš niekoho nájsť a ten si to musí vziať na starosť!“ Mlel vraj Havlík a Urbánková sa zamyslela. „Jediný, kto ma ako dôveryhodná osoba napadol, bol Karel Černoch. Prišiel mi vždy ako slušný človek, poznali sme sa dlhé roky,“ spomína v rukopise speváčka. O to väčší bol potom jej šok. „Podpísala som úver a dostali sme osem miliónov. Do podniku ale Karel nevložil skoro nič, takmer celú sumu poslal na neznámy účet. Keď som na neho potom kričala, povedal mi, že nevie, kam peniaze poslal,“ opisuje krušné chvíle. Neskôr sa stratila všetka dokumentácia a Naďa dodnes nevie, u koho peniaze, za ktoré zodpovedala, skončili.

Držiteľku Zlatého slávika znásilnil jej vlastný otec

S Karlom Černochom nehovorila až do jeho smrti cez Vianoce 2007. Kvôli úrokom sa z ôsmich dlžných miliónov stalo desať.

A nezostalo vraj len u zmiznutí balíka peňazí. Tretí manžel Josef Havlík nechal údajne do cukrární naviezť drahé čokolády a cukríky zo Švajčiarska a Rakúska . Všetko uložil v Ruzyni v sklade. „Tam si tovar Černochovi odoberali a odvážali ho, nie však do miesta určenia. Vozili ho do svojho stánku a predávali. Neplatili nájom ani elektriku, všetko brali do svojich vreciek,“ píše Naďa čierne na bielom.

Olympijský víťaz z Nagana, český hokejista Čechmánek opäť pred súdom, za 15 miliónový podvod