Tohtoročnému rebríčku najbohatších Čechov, podľa časopisu Forbes, prvýkrát vládne žena.

1157

V čele tohtoročného rebríčka najbohatších Čechov, ktorý zostavuje časopis Forbes, je Renáta Kellnerová. Päťdesiatštyriročná vdova po vlastníkovi investičnej skupiny PPF Petrovi Kellnerovi, ktorý koncom tohtoročného marca tragicky zahynul, má podľa dnes zverejneného rebríčka majetok 374,7 miliardy korún (15 miliárd eur). Je to o takmer 82 miliárd korún (3,3 miliardy)viac, ako bol vlani majetok jej muža.

Na druhé miesto sa dostal Karel Komárek s majetkom za 117,8 miliardy korún (7,7 miliardy eur). Vlastník KKCG, ktorý okrem iného ovláda Sazku, bol vlani piaty. Na tretie miesto tak zosadil realitného magnáta Radovana Vítka s majetkom za 103 miliárd korún (4,1 miliárd eur).

Heliskiing je úžasná adrenalínová zábava, ktorú Petr Kellner miloval. Zabila ale už viacerých

Majiteľ Energetického a priemyselného holdingu (EPH) Daniel Křetínský, spolumajiteľ Czech News Center, vydavateľ denníka Blesk a webu Blesk.cz, tento rok obsadil s 87,8 miliardy korún (3,4 miliárd eur) štvrtú priečku. Zo štvrtého na piate miesto zostúpil premiér a predseda hnutia ÁNO Andrej Babiš. Forbes jeho majetok odhaduje na 74,9 miliardy korún (3 miliardy eur), je to o takmer miliardu (40 miliónov eur) viac ako vlani. Najbohatším ľuďom Česka na prvých šestnástich miestach rebríčka majetok proti vlaňajšku stúpol.

Pri páde vrtuľníka na Aljaške zomrel najbohatší Čech Petr Kellner

Tohtoročný rebríček podľa Forbesu odráža pandemickú dobu a má rad zmien. Je v ňom deväť nováčikov a prvýkrát mu vládne žena. Do doby, než bude nevysporiadané dedičstvo po Kellnerovi, bude uvádzaná Kellnerová a jej rodina ako majitelia radu firiem v hodnote 374,7 miliardy korún (15 miliárd eur).