Slovenská Horská záchranná služba musela v utorok pomáhať trojročnému chlapčekovi z Česka. Ten sa totiž zasekol na rebríku v úžine Suchá Belá v Slovenskom raji. Ľudia na sociálnych sieťach kritizujú rodičov. Trasa podľa nich nie je vhodná pre také malé dieťa.

Iba trojročný chlapec uviazol na rebríku, z ktorého sa nemohol dostať. Na pomoc prišli horskí záchranári z Čingova, ktorí dieťa problematickým úsekom preniesli. „Chlapčeka sme v trojrohej sedačke preniesli exponovaným úsekom a následne ho aj s rodičmi odprevadili na Podlesok (jedno z turistických centier Slovenského raja, pozn. red.), odkiaľ potom rodina pokračovala samostatne,“ popísali záchranári na sociálnej sieti zásah.

Na rodičov onoho chlapčeka sa však ihneď zniesla vlna kritiky. Podľa niektorých ľudí totiž trasa rozhodne nie je vhodná pre také malé dieťa. Ďalším sa potom nepáčilo, že chlapec bol iba v sandálkach.

„Nie všetky turistické destinácie sú vhodné pre malé deti a toto je jedna z nich. Chápem, že chcú deti učiť láske k prírode od útleho veku, ale takú túru si tak malé dieťa neužije. Je množstvo iných miest, kam sa dá ísť a kde to nikoho neohrozí,“ uviedla pani Helena.

Smrť v Slovenskom raji! Hubár sa zrútil z 30metrového zrázu

„Rodičom by som dala taký výjazd na úhradu. Zrejme ani sami nevedia, ako sa v takom teréne pohybovať, keď nedokážu s dieťaťom prejsť rebrík,“ dodala Danka a podobnými komentármi sa to pod príspevkom len tak hemží. Ľudia skrátka nerozumejú tomu, že sa rodičia vydali po náročnej trase s malým chlapčekom.