V grófstve Armagh v Severnom Írsku niekto zavrel malé mačiatko do vedra s farbou a bezcitne ho pohodil vedľa cesty. Našťastie si ho všimol náhodný okoloidúci, ktorý zavolal zvieracích záchranárov. Tí sa o nešťastné mačiatko postarali. Našťastie bude v poriadku.

Doslova v šoku zostali záchranári, keď uvideli pri ceste pohodený vedro s farbou a v ňom uväznené nevinné mačiatko. Ako uviedol denník Metro, tyran, ktorý ho tu odhodil, mu našťastie aspoň zanechal v nádobe malý otvor na dýchanie. Podozrivého vedra si ako prvý všimol náhodný okoloidúci. Akonáhle zistil, že v ňom leží mačiatko, privolal záchranárov z charity pre pomoc zvieratám USPCA.

Vyfasoval kriminál za týranie zvierat! Mačky umierali dlho a v krutých bolestiach

Tí potom mača transportovali na veterinu, kde ho umyli od farby a dali mu najesť. „Sme vďační za záchranu toho mačiatka, ktoré bolo v nebezpečnej a veľmi stresujúcej situácii,“ uviedla manažérka charity Colleen Tinnellyová.

Kedy už skončí týranie psov v rómskych osadách? Kvôli vážnej kožnej chorobe šteňa takmer ubili na smrť

Z odhodenia mačiatka zostáva rozum stáť. „Nemôžeme uveriť tomu, že niekto takto bezcitne odhodí nevinné zviera,“ dodala Tinnellyová. „Náš tím našťastie odviedol fantastickú prácu,“ spomenula. O mačiatko sa bude tím naďalej starať, pokiaľ nebude dostatočne silné na to, aby si mohlo nájsť nový domov.