Utýraná nemecká doga si od hladu zožrala vlastnú nohu

2861

Chudák! Samec nemeckej dogy Luke skončil v útulku v americkej Južnej Karolíne po tom, čo sa o neho prestali jeho majitelia starať a nechali ho napospas jeho osudu. Pes, ktorý bol pripútaný ku kovovej tyči, bol tak zúfalý, že si zožral vlastný nohu, aby prežil.

„Ochrancovia zvierat prišli do domu, pred ktorým žilo vonku niekoľko psov. Dvaja boli v poriadku, ale Luke – samec nemeckej dogy bol tak vyhladovaný, že si zožral vlastný nohu, aby prežil. Vyzerá to, že takto žil asi dva týždne,“ oznámili ochranári zo spolku Noah ‘s Arks Rescue.

Podarený párik

Luke bol pri nájdení v kritickom stave, ktorý sa stále nie a nie zlepšiť. Šesťročný pes bol podľa polície upevnený mimo dosahu nielen jedla, ale aj vody. Keď bol nájdený, vážil len niečo málo cez 30 kíl. Doteraz pritom nie je jasné, či prežije. Potvrdili to aj veterinári. Majiteľom psa hrozí postih za týranie zvierat.

Neuveriteľne trýznivým spôsobom veterinár zabil až 200 psov

„Infekcia dýchacích ciest je späť v plnej sile. Rozhodli sme sa, že v týchto podmienkach nemôže byť operovaný pod anestéziou,“ vyhlásili odborníci na zvieratá. Na operáciu si tak psík musí počkať niekoľko dní. Teda či sa jej kvôli podlomenému zdraviu dožije.