Neuveriteľne trýznivým spôsobom veterinár zabil až 200 psov

1980

Anglický veterinár John Hendrie Smith (89) uspal až 200 psov veľmi bolestivým spôsobom. Pichal im totiž smrtiacu injekciu priamo do srdca bez podania sedatív! Zvieratá tak pred smrťou trpela v agónii.

Kráľovská veterinárna komora, ktorá dohliada na činnosť zverolekárov vo Veľkej Británii, vzniesla obvinenie na staručkého veterinára Johna Hendrie Smitha. Uzavrela tak vyšetrovanie sťažnosti, ktorú na neho podal muž kvôli spôsobu, akým Smith vlani v januári uspal jeho psa Bouncer.

John Hendrie Smith prišiel do domu Darrena Stevensona, aby uspal nemeckého ovčiaka Bouncer. Psík už bol starý a chorý, Darren teda jeho trápenia nechcel predlžovať. To ale nevedel, akého zverolekára to zavolal. John Smith veterinárnu prax prevádzkuje od roku 1953 a za tú dobu pravdepodobne vôbec nezmenil svoje postupy.

Natrhnuté ucho a oko, vyrazené zuby. Muž takto dobil svojho psa, zachraňoval ho odvážny policajt

Veterinár (89) mučil psov! 

Podľa veterinárnej komory sa Smith na miesto dostavil bez vhodného vybavenia a zvieraťu svojím konaním spôsobil neznesiteľnú bolesť. Smith nerešpektoval predpisy a Bouncer miesto nasadenia náhubku zviazal papuľu remeňom a potom zvieraťu pichol smrtiacu injekciu priamo do srdca, bez toho aby mu podal sedatíva! Bouncer umieral dlhé minúty v agónii.

„Bolo to príšerné. Vydával zvuk, aký som nikdy žiadneho psa vydať nepočula,“ povedala Darrenova priateľka Rachael. Bouncera si pár zobral do rodiny, aby strážil ich domov a deti. A podľa Rachael bol nielen skvelým strážcom, ale aj skvelým spoločníkom a právoplatným členom rodiny.

„Bol ako človek. Počúval rozkazy, rozumel vám a spoznal, keď sa s deťmi dialo niečo zlé, vždy na to upozornil,“ podelila sa o spomienku na milovaného psa.

Absurdné! Lekárka je majiteľkou zvieracieho „koncentráku“! Šokujúce zábery len pre silné nervy!

Neuveriteľne trýznivým spôsobom ich zabil až 200

Komora Smitha obvinila z niekoľkonásobného porušenia predpisov. Veterinár na miesto prišiel nedostatočne vybavený, eutanáziu vykonal pre zviera obzvlášť trýznivým spôsobom a jeho majiteľa vopred neupozornil o možných rizikách daného postupu. Smith sa priznal, že podobným spôsobom zo sveta zniesol okolo 200 psov! Teraz to našťastie vyzerá, že sa 65-ročná kariéra desivého veterinára chýli ku koncu.