V massachusettskom obchode sa zjavil duch

287

 Halucinácie, príliš bujná fantázia alebo skutočný prízrak stojí za výpoveďou pracovníčky amerického reťazca s potravinami? V obchode vraj zazrela ducha starej ženy.

Dvadsaťpäťročná študentka psychológie Christiana Bush pracuje v Market Basket vo Wilmingtone už jedenásť rokov. Na 13. marca bude ale asi navždy spomínať ako na jeden z najzvláštnejších pracovných dní, ktoré zažila. Ak teda neklame. Podľa svojej výpovede totiž uzrela počas smeny ducha.

„Bola som práve v pekárni a popisovala som tortu pre jedného zákazníka. Keď som sa otočila, aby som položila tortu späť do regálu, zazrela som vzadu nejakú ženu. Nebolo to, ako by som ju zazrela len kútikom oka. Pozerala priamo na mňa. Trvalo to asi sekundu a pol. Keď som na sekundu odvrátila svoj zrak, bola preč. Hľadala som ju potom všade možne, ale ako by sa po nej zľahla zem,“ popísala žena nadprirodzený zážitok.

Prízrak údajne vyzeral tak živo, že ju sprvu nenapadlo pochybovať o tom, že je to človek. Tajomná pani ale pôsobila veľmi starým dojmom, ako by bola z inej éry.

„Bola stará. Mala krátke kučeravé vlasy, taký ten typický babičkovský účes. Oblečená bola do bieleho županu, vlasy mala schované pod bielou sieťkou a bola bosá. To sa mi na tom zdalo to najdivnejšie, že nemala žiadne topánky,“ hovorí ďalej Bushová.

Doma si sadla k počítaču a urobila si prieskum. Podľa niektorého zdroja sa na mieste obchodu malo skôr nachádzať sídlo doktora. Historický výbor mesta však túto informáciu nepotvrdil.

Žena sa so svojím príbehom zverila aj na facebookovej stránke Wilmingtone. Kým niektorí pridávali svoje vlastné zážitky a s Bushovou súhlasili, ešte viac sa našlo tých, ktorí mali zo všetkého veľkú srandu.

Prítomnosť duchov v Market Basket vyvrátil aj hovorca spoločnosti. „Z toho, čo sa nám zatiaľ podarilo zistiť, môžeme všetky upokojiť, že naše obchody sú bez duchov. Ak sa tam ale niektorý z nich skutočne objavil, pravdepodobne ho zaujali naše viktoriánskej ceny,“ humorne povedal vo vyjadrení pre Today. Obchod je totiž povestný svojimi nízkymi cenami.